Ռուբեն Վարդանյանին առաջարկել եմ ստանձնել պետական նախարարի պաշտոնը. Արցախի նախագահ
Արցախի նախագահ Արայիկ Հարությունյանը Ռուբեն Վարդանյանին առաջարկել է ստանձնել Արցախի Հանրապետության պետական նախարարի պաշտոնը:
Այս առնչությամբ Արայիկ Հարությունյանը Facebook-ի իր էջում գրել է.
Կուզեի ձեզ տեղեկացնել իմ կողմից կայացված շատ կարևոր մի որոշման մասին:
Բարերար, մեծ փորձ ու գիտելիքներ ունեցող հանրային գործիչ Ռուբեն Վարդանյանին, ում Արցախ տեղափոխվելու որոշումն առաջիններից մեկն եմ ողջունել, առաջարկել եմ ստանձնել Արցախի Հանրապետության պետական նախարարի պաշտոնը՝ պատրաստ լինելով նրան տրամադրել որոշումներ կայացնելու և գործելու լայն լիազորություններ:
Ռուբենի մասին կարելի է երկար գրել, անդրադառնալ նրա համարձակ որոշումներին, նվիրվածությանը Հայրենիքին ու ժողովրդին, բայց այսօր միմիայն գործելու ժամանակն է, ուստի սպասում եմ առաջարկիս վերաբերյալ նրա որոշմանը: Հուսով եմ՝ մեր համագործակցությունը կսկսենք առաջիկա շաբաթներին, որին առնչվող այլ մանրամասների մասին կհայտնեմ հաջորդիվ:
Իհարկե, սա չի նշանակում, որ գործող պետնախարար Արտակ Բեգլարյանի աշխատանքն արդյունավետ չեմ գնահատում, բայց հաշվի առնելով առկա մարտահրավերներն անհրաժեշտ եմ համարում համազգային բոլոր ջանքերի միավորումը:

President of Artsakh Arayik Harutyunyan offered Ruben Vardanyan to become the State Minister of Artsakh. Harutyunyan said that that Vardanyan will have “broad authority in taking action and decision-making” if he accepts the offer:
I would like to inform you about a significant decision made by me.
I offered Ruben Vardanyan, a philanthropist, highly experienced and knowledgeable public figure, whose decision to move to Artsakh I welcomed among the first, to assume the position of State Minister of the Artsakh Republic, ready to grant him broad powers of making decisions and acting.
One can write a long story about Ruben, touch upon his courageous decisions, devotion to the Motherland and people. However, today is exclusively the time to act and I am waiting for his decision on my offer. I hope we will start our cooperation in the coming weeks. I will inform about more details further on.
This, for sure, does not mean I do not appreciate the work of acting State Minister Artak Beglaryan, but taking into account the existing challenges, I consider it necessary to unite the entire national potential'', the president said.