Հայ պատգամավորները Եվրախորհրդարանի գործընկերների հետ հանդիպմանն անդրադարձել են Հայաստանի սուվերեն տարածքի վրա Ադրբեջանի վերջին հարձակմանը
ՀՀ ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության ղեկավար Հայկ Կոնջորյանն ԱԺ եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արման Եղոյանի եւ ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ Արուսյակ Ջուլհակյանի հետ Եվրոպական խորհրդարանում մի շարք կարեւոր հանդիպումներ է ունեցել Եվրախորհրդարանի գործընկերների հետ:
Հայ պատգամավորները հանդիպել են Եվրախորհրդարանում Հարավային Կովկասի հետ հարաբերությունների հարցերով պատվիրակության ղեկավար Մարինա Կալյուրանդի, Սոցիալիստների եւ դեմոկրատների խմբակցության (S&D) արտաքին քաղաքական հարցերով համակարգող, Եվրախորհրդարանի պատգամավոր Տոնինո Պիցուլայի, արտաքին հարցերով կոմիտեի եւ Հայաստանի հետ բարեկամության խմբի անդամներ Կլեմեն Գրոշելի եւ Ֆաբիո Մասիմո Կաստալդոյի հետ:
Հանդիպումների առանցքում են եղել Հայաստան-Եվրամիություն հարաբերությունների հետագա խորացմանն առնչվող մի շարք հարցեր: Մասնակիցներն անդրադարձել են Հայաստանի սուվերեն տարածքի վրա Ադրբեջանի վերջին հարձակմանը, քննարկել ստեղծված իրավիճակն ու ելքերը:

Армянские депутаты в Европарламенте: ''Затронуто недавнее нападение Азербайджана на суверенную территорию РА, обсуждена ситуация''
Председатель фракции НС "Гражданский договор" А.Конджорян вместе с председателем Постоянной комиссии НС по вопросам европейской интеграции А.Егояном и заместителем председателя Постоянной комиссии НС по государственно-правовым вопросам А.Джулакян провели ряд важных встречи с европейскими коллегами в Европарламенте.
Армянские депутаты встретились с главой делегации по делам Южного Кавказа в Европарламенте М.Кальюранди, координатором по внешнеполитическим вопросам фракции социалистов и демократов (S&D) , депутатом Европарламента Тонино Пицулой, членами комитета по внешним делам и группы дружбы с Арменией Клемен Грошель и Фабио Массимо Кастальдо.
В центре внимания встреч ряд вопросов дальнейшего углубления отношений Армения - ЕС. Участники коснулись недавнего нападения Азербайджана на суверенную территорию Армении, обсудили создавшуюся ситуацию и пути выхода из нее.