Հատուկ հանձնարարություններով դեսպան Էդմոն Մարուքյանը հանդիպել է Անջեյ Կասպրչիկի հետ
Հոկտեմբերի 25-ին տեղի է ունեցել հատուկ հանձնարարություններով դեսպան Էդմոն Մարուքյանի հանդիպումը ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ Անջեյ Կասպրչիկի հետ։
Հանդիպման ընթացքում զրուցակիցներն անդրադարձ են կատարել տարածաշրջանային անվտանգության և խաղաղության հարցերին: Այս համատեքստում Էդմոն Մարուքյանը Անջեյ Կասպրչիկին է ներկայացրել սեպտեմբերի 13-ին Հայաստանի Հանրապետության ինքնիշխան տարածքի նկատմամբ Ադրբեջանի կողմից սանձազերծված վերջին ագրեսիայի հետևանքները։
Հատուկ հանձնարարություններով դեսպանը առանձնահատուկ կարևորել է միջազգային հանրության հասցեական արձագանքը` Հայաստանի ինքնիշխանության և տարածքային ամբողջականության դեմ ադրբեջանական ոտնձգությունների դատապարտման ուղղությամբ, ինչպես նաև՝ ԵԱՀԿ դերակատարությունը` հետագա ագրեսիաների կանխման և հակամարտությունների կարգավորման հարցերում։

Meeting of the Ambassador at large and the Special Representative of the OSCE Chairperson-in-Office
On October 25, Ambassador at large Edmon Marukyan held a meeting with the Personal Representative of the OSCE Chairman-in-Office Andrzej Kasprzyk.
During the meeting, the interlocutors touched upon issues of regional security and peace. In this context, Edmon Marukyan briefed Andrzej Kasprzyk on the consequences of the latest aggression unleashed by Azerbaijan against the sovereign territory of the Republic of Armenia on September 13.
The Ambassador at large particularly emphasized the need for the international community's response towards the condemnation of Azerbaijani invasion against Armenia's sovereignty and territorial integrity, as well as the role of the OSCE in preventing future aggressions and resolving conflicts.