ՀԲ ներկայացուցիչների հետ քննարկվել է ՄԻՊ հաստատության ինստիտուցիոնալ հզորացմանն աջակցելու տարբերակներ
Մարդու իրավունքների պաշտպան Քրիստիննե Գրիգորյանը նոյեմբերի 3-ին ընդունել է Համաշխարհային Բանկի` Հայաստանում պետական հատվածի արդիականացման երրորդ և չորրորդ ծրագրերն (PSMP 3 և PSMP 4) իրականացնող թիմի ներկայացուցիչներին:
ՄԻՊ-ից հայտնում են, որ Պաշտպանը գոհունակություն է հայտնել հանդիպման համար, ներկայացրել հաստատության գործառույթները ու նշել, որ հաստատությունը հասարակության կողմից ունի վստահության բարձր մակարդակ։
Գրիգորյանը խոսել է կանանց սոցիալական, քաղաքական, տնտեսական հզորացման անհրաժեշտության և առաջիկա ծրագրերի մասին, անդրադարձել սեռով պայմանավորված բռնության ու ընտանիքում բռնության դեպքերի կանխարգելման վերաբերյալ տարվող աշխատանքներին։
Զրուցակիցները քննարկել են Պաշտպանի հաստատության ինստիտուցիոնալ հզորացմանն աջակցելու տարբերակներ, մասնավորապես՝ հաստատության կողմից կիրառվող գործառնական համակարգերի թվայնացման, արդիականացման և տվյալների անվտանգության վերաբերյալ հարցեր, պայմանավորվել հաջորդիվ գործողությունների վերաբերյալ:

Омбудсмен Армении приняла представителей Всемирного банка
Омбудсмен Армении Кристинне Григорян приняла представителей команды Всемирного банка, осуществляющей третью и четвертую программы модернизации государственного сектора в Армении (PCMP 3 и PCMP 4), передает NEWS.am.
Как сообщает пресс-служба омбудсмена, Григорян выразила удовлетворение встречей, представила функции аппарата защитника прав человека и отметила, что институт омбудсмена пользуется высоким уровнем доверия со стороны общества.
Григорян коснулась необходимости усиления социальной, политической, экономической роли женщин и предстоящих программ, работ, проводимых по предотвращению гендерного насилия в семье.
Собеседники обсудили возможности содействия усилению института защитника прав человека, в частности, вопросы оцифровки, модернизации операционных систем, используемых учреждением, и безопасности данных, договорились о следующих действиях.