Պետական նախարար Ռուբեն Վարդանյանը հայտնել է հինգ խորհրդականների անունները
«Չափազանց կարևոր եմ համարում թիմային աշխատանքը և այնպիսի մարդկանց ներգրավումը թիմում, ովքեր Արցախի ապագայի ու զարգացման հարցերը համարում են իրենց առաջնահերթ նպատակը և ովքեր պատրաստ են այդ նպատակին հասնելու համար ամեն ինչ անել:
Որպես Արցախի Հանրապետութան պետնախարարի խորհրդականներ` ինձ հետ միասին աշխատելու են նախկին պետնախարարներ Արտակ Բեգլարյանը և Գրիգորի Մարտիրոսյանը, Արցախի մշակույթի և կրթության նախկին նախարար Նարինե Աղաբալյանը, Հայաստանի աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախկին նախարար Մեսրոպ Առաքելյանը և գործարար Արման Հակոբջանյանը:
Ուրախ եմ, որ Արտակ Բեգլարյանն ընդունեց իմ առաջարկը և մնաց թիմում: Մյուս բոլոր խորհրդականներն աշխատելու են հասարակական հիմունքներով։
Նրանք մարդիկ են, որ համախմբվել են Արցախի ապագայի ու զարգացման ընդհանուր գաղափարի շուրջ։
Շնորհակալ եմ ձեզ և թիմի մյուս անդամներին, որ իմ կողքին եք, և հաջողություն եմ մաղթում այս պատասխանատու աշխատանքում: Ի ԳՈՐԾ»։

Госминистр Арцаха Рубен Варданян назвал имена своих советников
"Считаю чрезвычайно важным командную работу и привлечение таких людей, которые ставят вопросы будущего Арцаха своей приоритетной целью и готовы сделать все для ее достижения.
В качестве советников госминистра Республики Арцах в нашу команду войдут бывшие госминистры Артак Бегларян и Григорий Мартиросян, бывший министр культуры и образования Арцаха Нарине Агабалян, бывший министр социального обеспечения Армении Месроп Аракелян и предприниматель Арман Акопджанян.
Я рад, что Артак Бегларян принял мое предложение и остался в команде. Все остальные советники будут работать на общественных началах. Это люди, которые объединились вокруг общей идеи безопасности и развития Арцаха.
Благодарю вас и всех членов команды  за то, что вы рядом со мной и желаю успехов в этой ответственной работе. Вместе мы достигнем всех поставленных целей. За работу!".