Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է ԵԱՀԿ ԽՎ երիտասարդ պատվիրակների խմբին
Նոյեմբերի 14-ին Անվտանգության խորհրդի գրասենյակում ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է ԵԱՀԿ ԽՎ երիտասարդ պատվիրակների խմբի անդամներին:
Խմբի անդամների խնդրանքով ԱԽ քարտուղարը ներկայացրել է Հայաստանի շուրջ ստեղծված տարածաշրջանային անվտանգային իրավիճակը, հայ-ադրբեջանական բանակցային գործընթացից որոշ մանրամասներ և ընդգծել ՀՀ մոտեցումներն ու տեսակետները:
Կողմերը կարևորել են ինչպես ԵԱՀԿ կարիքների գնահատման առաքելության, այնպես էլ՝ ԵՄ քաղաքացիական առաքելության տեղակայումը Հայաստանում և անդրադարձել դրանց գործունեությանը։ Այս համատեքստում ԱԽ քարտուղարն ընդգծել է համագործակցության նման ձևաչափերի ներուժը՝ նպաստելու տարածաշրջանում անվտանգային միջավայրի ամրապնդմանը:

Армен Григорян принял группу молодых делегатов ПА ОБСЕ
Секретарь Совета безопасности Армен Григорян 14-го ноября принял членов группы молодых делегатов Парламентской Ассамблеи ОБСЕ.
По просьбе членов группы Секретарь Совбеза представил сложившуюся вокруг Армении ситуацию по региональной безопасности, некоторые детали армяно-азербайджанского переговорного процесса и подчеркнул подходы и позиции Армении.
Стороны подчеркнули важность размещения в Армении как миссии ОБСЕ по оценке потребностей, так и гражданской миссии ЕС в Армении и коснулись их деятельности. В этом контексте Секретарь Совета безопасности подчеркнул потенциал подобных форматов сотрудничества в содействии укреплению обстановки региональной безопасности.