ՌԴ ՊՆ-ն սադրանք է անվանել Լեհաստանում ռուսական հրթիռների ընկնելու մասին հայտարարությունը
ՌԴ ՊՆ-ն սադրանք է անվանել լեհական ԶԼՄ-ների և պաշտոնյաների հայտարարությունները Պրժևոդուվի շրջանում ռուսական հրթիռներ ընկնելու մասին: Ուկրաինա-Լեհաստան սահմանի մոտ ռուսական զենքի հարվածներ չեն եղել։ Այս մասին երեքշաբթի օրը հայտնել են ՌԴ պաշտպանության նախարարությունում, հաղորդում է ՏԱՍՍ-ը:
«Պրժևոդուվ բնակավայրում «ռուսական» հրթիռների ընկնելու մասին լեհական լրատվամիջոցների և պաշտոնյաների ենթադրյալ հայտարարությունները դիտավորյալ սադրանք են՝ իրավիճակը սրելու համար։ Ռուսական զենքով հարվածներ չեն հասցվել Ուկրաինա-Լեհաստան պետական ​​սահմանի մոտ գտնվող թիրախներին», - ասվում է գերատեսչության հայտարարությունում:
Ինչպես ընդգծել են ՌԴ ՊՆ-ում, միջադեպի վայրից լեհական լրատվամիջոցների կողմից հրապարակված բեկորների լուսանկարները կապ չունեն ռուսական զենքի հետ։

Минобороны России назвало провокацией заявления о падении "российских" ракет в Польше
Минобороны России назвало провокацией заявления польских СМИ и официальных лиц о падении якобы российских ракет в районе Пшеводув, ударов российскими средствами поражения рядом с украинско-польской границей не было. Об этом заявили во вторник в Минобороны России, передает ТАСС
"Заявления польских средств массовой информации и официальных лиц о якобы падении "российских" ракет в районе населенного пункта Пшеводув является намеренной провокацией в целях эскалации обстановки. Никаких ударов по целям вблизи украинско-польской государственной границы российскими средствами поражения не наносилось", - заявили в ведомстве.
Как подчеркнули в Минобороны России, опубликованные польскими СМИ с места происшествия фотографии обломков не имеют никакого отношения к российским средствам поражения.