Ստորագրվել են վարկային համաձայնագրեր Հայաստանի Հանրապետության, Զարգացման ֆրանսիական գործակալության և Ասիական զարգացման բանկի միջև
ՀՀ ֆինանսների նախարարությունում երեկ «Հարկաբյուջետային կայունության և ֆինանսական շուկաների զարգացման ծրագիր» քաղաքականության վրա հիմնված բյուջետային աջակցության համատեղ ծրագրի շրջանակներում ստորագրվել են «Հայաստանի Հանրապետության և Զարգացման ֆրանսիական գործակալության միջև վարկային համաձայնագիրը»՝ 100 մլն եվրո արժողությամբ (տրամադրվելու է երկու մասնաբաժիններով) և «Հայաստանի Հանրապետության և Ասիական զարգացման բանկի միջև վարկային համաձայնագիրը՝  100 մլն ԱՄՆ դոլար արժողությամբ:
Ինչպես հայտնում են Ֆինանսների նախարարությունից, փաստաթղթերը ստորագրել են Հայաստանի Հանրապետության անունից՝ ՀՀ ֆինանսների նախարար Տիգրան Խաչատրյանը, Զարգացման Ֆրանսիական գործակալության Արևելյան Եվրոպայի, Մերձավոր Արևելքի և Ասիայի բաժնի տնօրեն Սիրիլ Բելիեն և Հայաստանում Ֆրանսիայի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Անն Լուոն: Ասիական զարգացման բանկի անունից համաձայնագիրը ստորագրել է ԱԶԲ Հայաստանյան գրասենյակի տնօրենի տեղակալ Հուիպինգ Հուանգը:
Բյուջետային ֆինանսավորման հիմնական նպատակներն են.
-ամրապնդել հանրային ֆինանսների կառավարման արդյունավետությունը և փողի ու կապիտալի շուկաների զարգացումը,
-մշակել կանաչ տնտեսության անցման ռազմավարական շրջանակ և ներդնել հանրային ու մասնավոր ֆինանսավորման խթանմանն ուղղված գործիքներ՝ կլիմայական փոփոխությունների մեղմացման և հարմարեցման նպատակներն իրագործելու համար։

Подписаны кредитные соглашения между Республикой Армения, Французским агентством развития и Азиатским банком развития
17 ноября в Министерстве финансов РА в рамках совместной программы бюджетного содействия, основанной на ''Программе налогово-бюджетной стабильности и развития финансовых рынков'', были подписаны ''Кредитное соглашение между Республикой Армения и Французским агентством развития'' на сумму 100 млн евро (будет предоставлено двумя долями) и ''Кредитное соглашение между Республикой Армения и Азиатским банком'' развития на сумму 100 млн долларов США,  сообщает Арменпресс.
Соглашения подписали: от имени Республики Армения министр финансов Армении Тигран Хачатрян, от имени Французского агентства развития директор отдела Восточной Европы, Ближнего Востока и Азии Сирил Беле и чрезвычайный и полномочный посол Французской Республики в Армении Анн Луйо. От имени Азиатского банка развития соглашение подписал заместитель директора армянского офиса АБР Хупинг Хуанг.
Основными целями бюджетного финансирования являются:
Укрепление эффективности управления общественными финансами и развитие рынков денег и капитала;
Разработка стратегических рамок перехода к зеленой экономике и внедрение инструментов, направленных на содействие государственному и частному финансированию для достижения целей смягчения климатических изменений и их адаптации.