Ադրբեջանն Արցախում կրկին թիրախավորել է գյուղատնտեսական աշխատանքներ իրականացնող խաղաղ բնակիչներին
Նոյեմբերի 25-ին ժամը 11:55-ին Մարտունու շրջանի Կարմիր շուկա համայնքի բնակիչ Ս. Գրգորյանը ոստիկանության շրջանային բաժնի նույն համայնքի բաժանմունք է դիմել այն մասին, որ նույն օրը ժամը 11:30-ի սահմաններում, Թաղավարդ գյուղի վարչական տարածքի «Ծմակեն տակ» կոչվող տեղամասում, «Բելառուս» տրակտորով գյուղատնտեսական աշխատանքներ կատարելիս, հակառակորդը հրաձգային զինատեսկներից անկանոն կրակոցներ է արձակել, ինչի հետևանքով դադարեցվել է գյուղատնտեսական աշխատանքները: Այս մասին հայտնեցին Արցախի Հանրապետության ՆԳՆ ոստիկանությունից:
Առավոտյան հրադադարի պահմանման ռեժիմի խախտում է արձանագրվել նաև Մարտակերտի շրջանի Ճանկաթաղ համայնքի ուղղությամբ:
Ադրբեջանական բանակի ստորաբաժանումները թիրախավորել են խաղաղ բնակչությանը՝ խոչընդոտելով իրականացվող գյուղատնտեսական աշխատանքները:

Азербайджанская армия целится в мирных жителей, препятствуя проведению сельскохозяйственных работ: МВД Арцаха
25 ноября, в 11:55 житель общины Кармир Шука Мартунинского района Арцаха С. Григорян обратился в районных отдел полиции и сообщил о том, что около 11:30 того же дня, в местности под названием "Цмакен так" административного района села Тагавард при проведении сельскохозяйственных работ на тракторе "Беларусь" противник из стрелкового оружия открыл беспорядочную стрельбу, вследствие чего прекращены сельскохозяйственные работы. Об этом сообщает министерство внутренних дел Республики Арцах.
"Утром также было зафиксировано нарушение режима прекращения огня в направлении общины Чанкатаг Мартакертского района.
Подразделения ВС Азербайджана целились в мирных жителей, препятствуя проведению сельскохозяйственных работ.
Районные отделы полиции собрали факты и передали их российским миротворческим силам", - отмечается в сообщении.