Միրզոյանը հանդիպել է Շվեյցարիայի արտաքին գործերի դաշնային դեպարտամենտի պետքարտուղարի հետ
Դեկտեմբերի 1-ին ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը լեհական Լոձ քաղաքում հանդիպում է ունեցել Շվեյցարիայի արտաքին գործերի դաշնային դեպարտամենտի պետքարտուղար Լիվիա Լոյի հետ:
Հանդիպման ընթացքում զրուցակիցները քննարկել են երկկողմ հարաբերությունների օրակարգային հարցեր, մտքեր փոխանակել միջազգային հարթակներում հաստատված արդյունավետ փոխգործակցության շուրջ:
Զրուցակցիների ուշադրության կենտրոնում են եղել նաև տարածաշրջանային և միջազգային օրակարգային հարցեր:
Արարատ Միրզոյանը գործընկերոջը ներկայացրել է տարածաշրջանում կայուն խաղաղության և անվտանգության հաստատման վերաբերյալ հայկական կողմի մոտեցումները` ընդգծելով Ադրբեջանի շարունակական սադրիչ գործողությունների ու ՀՀ ինքնիշխան տարածնքերի նկատմամբ իրականացվող ագրեսիաների անընդունելիությունը: Հայկական կողմն շեշտել է ՀՀ ինքնիշխան տարածքից ադրբեջանական զինված ուժերի դուրսբերման և հումանիտար խնդիրների հասցեագրման հրամայականը:

Арарат Мирзоян встретился с Госсекретарем Федерального департамента иностранных дел Швейцарии
1 декабря в польском городе Лодзь, министр иностранных дел Республики Армения Арарат Мирзоян встретился с Госсекретарем Федерального департамента иностранных дел Швейцарии Ливией Лой.
В ходе встречи собеседники обсудили вопросы повестки дня двусторонних отношений, обменялись мнениями об эффективном взаимодействии на международных площадках.
Вопросы региональной и международной повестки также были в центре внимания собеседников.
Арарат Мирзоян представил своему коллеге подходы армянской стороны установлению стабильного мира и безопасности в регионе, подчеркнув неприемлемость непрекращающихся провокационных действий Азербайджана и агрессии против суверенных территорий Армении. Армянская сторона подчеркнула необходимость вывода азербайджанских вооруженных сил с суверенной территории Республики Армения и решения гуманитарных вопросов.