Պաշտպանության նախարարը ԶՈՒ Շտաբի պետ հետ զորամաս է այցելել
Դեկտեմբերի 1-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը՝ ԶՈՒ ԳՇ պետ, պաշտպանության նախարարի 1-ին տեղակալ, գեներալ-մայոր Էդվարդ Ասրյանի ուղեկցությամբ, այցելել է ՊՆ N զորամաս:
Շրջելով զորամասում և ծանոթանալով շենքային ու կենցաղային, վերջերս վերանորոգված մարզասրահի և ճաշարանի պայմաններին, պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը հետևել է ծառայության կազմակերպմանը, նախատեսված մարտավարամասնագիտական միջոցառումների կատարման ընթացքին:
Զրուցելով զինանձնակազմի հետ և լսելով նրանց խնդիրները, նախարար Պապիկյանը մանրամասներ է ներկայացրել պաշտպանական ոլորտում իրականացվող բարեփոխումների ընթացքի վերաբերյալ։

Министр обороны Армении в сопровождении начальника Генштаба ВС посетил воинскую часть N
Министр обороны Армении Сурен Папикян в сопровождении начальника Генерального штаба Вооруженных Сил, 1-го заместителя министра обороны, генерал-майора Эдварда Асряна 1 декабря посетил воинскую часть N министерства обороны.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе МО Армении, обойдя воинскую часть и ознакомившись с условиями здания и быта, недавно отремонтированного спортзала и столовой, министр Папикян проследил за организацией службы, выполнением запланированных тактическо-профессиональных мероприятий.
Побеседовав с военнослужащими и выслушав их проблемы, министр подробно представил процесс реформ, осуществляемых в оборонной сфере.