Սա հարված է նաև ռուս խաղաղապահներին. Դավիթ Բաբայանը՝ ադրբեջանցիների կողմից Ստեփանակերտ-Գորիս մայրուղին փակելու մասին
Ադրբեջանը, Ստեփանակերտ-Գորիս մայրուղին փակելով, փորձում է առաջ տանել իր հայատյաց քաղաքականությունը, կաթվածահար անել Արցախը, ինչը հարված է նաև ռուս խաղաղապահ առաքելությանը: «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում նման համոզմունք հայտնեց Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարի պաշտոնակատար Դավիթ Բաբյանը՝ անդրադառնալով ադրբեջանական հերթական սադրանքին:
Նա նկատեց, որ ադրբեջանցիների նմանատիպ սադրանքներից զարմանալ պետք չէ: «Նրանցից ամեն ինչ սպասելի է: Փորձում են ահաբեկել, փորձում են  համառորեն առաջ տանել իրենց հայատյաց քաղաքականությունը, կաթվածահար անել Արցախը, խախտում են միջազգային նորմերը, սա հարված է ռուս խաղաղապահ առաքելությանը, հարված է ամեն ինչին»,-շեշտեց արտգործնախարարը:
Նրա խոսքով՝ այս ամենից միջազգային հանրությունը շատ հստակ հետևություններ պետք է անի: «Միջազգային հանրությունը պետք է ճնշի Ադրբեջանին, այլ տարբերակ չկա: Դատապարտելն անպայման պետք է, բայց քայլեր պետք է ձեռնարկեն, միայն խոսքերով սահմանափակվելը ճիշտ չէ»,-ասաց Բաբայանը՝ հավելելով, որ հիմա իսկապես դրա ժամանակը չէ:
Բաբայանը վստահեցրեց, որ Արցախը կանգուն է: Իրավիճակը կարգավորելու ուղղությամբ արվում են բոլոր քայլերը: Ռուս խաղաղապահները տեղյակ են միջադեպի մասին, բոլոր քայլերը ձեռնարկվում են, որ վերականգնվի կապը:

This is also a blow to the Russian peacekeepers: Davit Babayan about blockade of Stepanakert- Goris highway by Azerbaijan
By blocking the Stepanakert-Goris highway, Azerbaijan is trying to advance its anti-Armenian policy, to paralyze Artsakh, which is also a blow to the Russian peacekeeping mission, Acting Minister of Foreign Affairs of Artsakh Republic Davit Babyan told ARMENPRESS, referring to another provocation by Azerbaijan.
He noted that there is no need to be surprised by such provocations of Azerbaijanis. "Everything is expected from them. They are trying to terrorize, they are trying to persistently advance their anti-Armenian policy, to paralyze Artsakh, they are violating international norms, this is a blow to the Russian peacekeeping mission, a blow to everything," the acting FM said.
According to him, the international community should draw very clear conclusions from all of this. "The international community should exert pressure on Azerbaijan, there is no other option. Condemnation is absolutely necessary, but steps must be taken, it is not right to be limited by words only," Babayan said.
Babayan assured that Artsakh is on its feet. All steps are being taken to resolve the situation. Russian peacekeepers are aware of the incident, all steps are being taken to restore communication.