ՀՀ կառավարությունը լրացուցիչ 8 մլրդ դրամ կհատկացի ԼՂ կառավարությանը
ՀՀ կառավարությունը լրացուցիչ 8 մլրդ դրամ կհատկացի ԼՂ կառավարությանը` 2020 թվականի պատերազմի հետևանքով տեղահանված բնակիչների համար Լեռնային Ղարաբաղի տարածքում բնակելի տների կառուցման և կահավորման համար, տեղեկացնում է Sputnik Armenia։
Որոշումն ընդունվել է կառավարության այսօրվա նիստում` ի պատասխան ԼՂ կառավարությունից ստացված գրության։
Լեռնային Ղարաբաղի ֆինանսների նախարարը դիմել էր ՀՀ կառավարությանը` 2022 թ. պետական բյուջեով նախատեսված Լեռնային Ղարաբաղին միջպետական վարկի գումարն 8 մլրդ. դրամով ավելացնելու վերաբերյալ:

Власти Армении выделят Нагорному Карабаху дополнительно $20 млн
Правительство Республики Армения выделит Нагорному Карабаху дополнительную поддержку в 8 млрд драмов (чуть больше $20 млн). Как передает Sputnik Армения, постановление об этом было принято в четверг на заседании кабмина.
За счет этих средств намечено расширить программы по жилищному строительству, а также профинансировать обязательства граждан Нагорного Карабаха перед банками.
Ранее в рамках расходной программы бюджета на 2022 год Ереван выдал Степанакерту кредит в 144 млрд драмов (по текущему курсу около $365 млн).