Արցախի նախագահն ընդունել է Ազգային ժողովում ներկայացված քաղաքական ուժերի ներկայացուցիչներին
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը դեկտեմբերի 22-ին ընդունել է ԱՀ Ազգային ժողովում ներկայացված քաղաքական ուժերի ներկայացուցիչներին:
Հանդիպմանը մասնակցել են ԱԺ նախագահ Արթուր Թովմասյանը, պետական նախարար, օպերատիվ շտաբի պետ Ռուբեն Վարդանյանը:
Հանրապետության ղեկավարին են ներկայացվել ԱՀ շրջաններում հանրության հետ կայացած հանդիպումների ընթացքում հնչեցված մտահոգությունները և առաջարկությունները: Քննարկվել են առկա իրավիճակում պետական մարմինների և քաղաքական ուժերի հիմնական անելիքների, դիրքորոշումների հստակեցման հետ կապված հարցեր:

Араик Арутюнян принял представителей политических сил, представленных в НС Арцаха
22 декабря президент Республики Арцах Араик Арутюнян принял представителей политических сил, представленных в Национальном Cобрании республики.
Во встрече приняли участие председатель НС Артур Товмасян, государственный министр, начальник оперативного штаба Рубен Варданян.
Главе государства были представлены беспокойство и предложения, озвученные в ходе встреч с общественностью районов Республики Арцах. Были обсуждены вопросы, касающиеся уточнения основных задач и позиций государственных органов и политических сил в сложившейся ситуации.