Ռուսաստանը Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև սահմանի սահմանազատման հույս ունի․ ՌԴ ԱԳՆ
Ռուսական կողմը Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև սահմանի սահմանազատման հարցում կողմերի փուլային տեղաշարժի հույս ունի։ Այս մասին «ՌԻԱ Նովոստիին» տված հարցազրույցում ասել է ՌԴ փոխարտգործնախարար Միխայիլ Գալուզինը, փոխանցում է News.am:
«Ելնում ենք նրանից, որ խաղաղության պայմանագրի շուրջ աշխատանքում առաջընթացի հասնելուն կնպաստի 2020 թվականի նոյեմբերի 9-ի, 2021 թվականի հունվարի 11-ի և նոյեմբերի 26-ի և 2022 թվականի հոկտեմբերի 31-ի բոլոր եռակողմ պայմանավորվածությունների իրականացումը, որոնք ձևավորել են ադրբեջանա-հայկական հարաբերությունների համալիր կարգավորման «ճանապարհային քարտեզը»»,-ասել է նա։

Russian Foreign Ministry: Russia hopes for delimitation of border between Armenia and Azerbaijan
The Russian side hopes for step-by-step movement of the parties in the issue of delimitation of the border between Armenia and Azerbaijan, Russian Deputy Foreign Minister Mikhail Galuzin told RIA NovostiNews.am reports.
"We assume that progress in the work on the peace treaty will be facilitated by the implementation of all trilateral agreements at the highest level of November 9, 2020, January 11 and November 26, 2021 and October 31, 2022, which formed a road map for the comprehensive normalization of Azerbaijani-Armenian relations," he said.