Անհրաժեշտ է, որ միջազգային կառույցները կոնկրետ պատժամիջոցներ կիրառեն Ադրբեջանի նկատմամբ. Դավիթ Բաբայան
Արցախում հումանիտար ճգնաժամը կանխելու համար դատապարտող հայտարարություններից զատ, անհրաժեշտ է, որ միջազգային կառույցները կոնկրետ պատժամիջոցներ կիրառեն Ադրբեջանի նկատմամբ: Այս մասին «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում գրել է Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարի պաշտոնակատար Դավիթ Բաբայանը:
«Սա ոչ այլ ինչ է, քան մարտահրավեր քաղաքակիրթ աշխարհին։ Որովհետև մի ողջ ժողովուրդ սովամահ է լինում։ Ուրիշ երկրներում պարում են, Ձմեռ պապից ինչ-որ ակնկալիքներ են սպասում երեխաները։ Մեր երեխաներն էլ հաց չունեն ուտելու, սոված են»,- գրել է Բաբայանը։

Международным организациям необходимо применить конкретные санкции против Азербайджана: Давид Бабаян
Для предотвращения гуманитарного кризиса в Арцахе, помимо осуждающих заявлений, необходимо, чтобы международные организации применяли против Азербайджана конкретные санкции. Об этом на своей странице в Facebook написал исполняющий обязанности министра иностранных дел Республики Арцах Давид Бабаян.
''Это не что иное, как вызов цивилизованному миру. Потому что целая нация умирает от голода. В других странах танцуют, у детей есть какие-то ожидания от Деда Мороза. А у наших детей нет хлеба, они голодны'', - отметил Бабаян.