Անհրաժեշտ է, որ միջազգային կառույցները կոնկրետ պատժամիջոցներ կիրառեն Ադրբեջանի նկատմամբ. Դավիթ Բաբայան
Արցախում հումանիտար ճգնաժամը կանխելու համար դատապարտող հայտարարություններից զատ, անհրաժեշտ է, որ միջազգային կառույցները կոնկրետ պատժամիջոցներ կիրառեն Ադրբեջանի նկատմամբ: Այս մասին «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում գրել է Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարի պաշտոնակատար Դավիթ Բաբայանը:
«Սա ոչ այլ ինչ է, քան մարտահրավեր քաղաքակիրթ աշխարհին։ Որովհետև մի ողջ ժողովուրդ սովամահ է լինում։ Ուրիշ երկրներում պարում են, Ձմեռ պապից ինչ-որ ակնկալիքներ են սպասում երեխաները։ Մեր երեխաներն էլ հաց չունեն ուտելու, սոված են»,- գրել է Բաբայանը։

Nagorno Karabakh calls for international sanctions against Azerbaijan as ''entire nation is starving to death''
In order to prevent the humanitarian crisis international organizations must impose sanctions against Azerbaijan in addition to making statements condemning its actions, the caretaker Foreign Minister of Artsakh David Babayan said in a statement.
''This is nothing but a challenge to the civilized world. Because an entire nation is starving to death. Elsewhere around the world children are dancing and asking Santa Claus for presents. Our children don’t even have bread to eat, they are starving,'' Babayan said.