Արցախի ԱԳ նախարարը հանդիպել է Զարեհ Սինանյանի հետ
Հունվարի 18-ին Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Ղազարյանը հանդիպել է Հայաստանի Հանրապետության Սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանի հետ։
Հանդիպման սկզբում կողմերը քննարկել են Արցախը Հայաստանին կապող միակ ճանապարհի արգելափակման հետևանքով Արցախում ստեղծված իրավիճակն ու նախանշել առաջացած խնդիրների հաղթահարմանն ուղղված քայլերը։
Հանդիպման արդյունքում ձեռք է բերվել պայմանավորվածություն առավել սերտ համագործակցություն հաստատել ՀՀ Սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատարի գրասենյակի և Արցախի Հանրապետության արտաքին գերատեսչության միջև, որը լիազոր մարմին է այդ թվում նաև սփյուռքի հարցերով։

Minister of Foreign Affairs of Artsakh met with Zareh Sinanyan
On January 18, Minister of Foreign Affairs of the Republic of Artsakh Sergey Ghazaryan met with High Commissioner for Diaspora Affairs of the Republic of Armenia Zareh Sinanyan.
During the meeting, the sides discussed the current situation in Artsakh caused by the blocking of the only road connecting Artsakh to Armenia by Azerbaijan and outlined the steps to overcome the problems.
As a result of the meeting, an agreement was reached to establish closer cooperation between the Office of the High Commissioner for Diaspora Affairs of the Republic of Armenia and the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Artsakh, which is an authorized body including for Diaspora affairs.