Արցախի ԱԳ նախարարը հանդիպել է Զարեհ Սինանյանի հետ
Հունվարի 18-ին Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Ղազարյանը հանդիպել է Հայաստանի Հանրապետության Սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանի հետ։
Հանդիպման սկզբում կողմերը քննարկել են Արցախը Հայաստանին կապող միակ ճանապարհի արգելափակման հետևանքով Արցախում ստեղծված իրավիճակն ու նախանշել առաջացած խնդիրների հաղթահարմանն ուղղված քայլերը։
Հանդիպման արդյունքում ձեռք է բերվել պայմանավորվածություն առավել սերտ համագործակցություն հաստատել ՀՀ Սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատարի գրասենյակի և Արցախի Հանրապետության արտաքին գերատեսչության միջև, որը լիազոր մարմին է այդ թվում նաև սփյուռքի հարցերով։

Глава МИД Арцаха встретился с Зарэ Синаняном
18 января министр иностранных дел Республики Арцах Сергей Газарян встретился   с Главным уполномоченным по делам диаспоры Республики Армения Зарэ Синаняном.
В ходе встречи стороны обсудили ситуацию, сложившуюся в Арцахе в результате  блокирования единственной дороги, соединяющей Арцах с Арменией, и наметили шаги по преодолению  возникших проблем.
В результате встречи была достигнута договоренность об установлении более тесного сотрудничества между Офисом Главного уполномоченного по делам диаспоры РА и внешнеполитическим ведомством Республики Арцах, которое является уполномоченным органом также по вопросам диаспоры.