ՀՀ ԱԽ քարտուղարը Ֆրանսիայի նախագահի խորհրդականին է ներկայացրել Լեռնային Ղարաբաղում ստեղծված հումանիտար ճգնաժամը
ՀՀ անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հունվարի 19-ին հեռախոսազրույց է ունեցել Ֆրանսիայի Հանրապետության նախագահ Էմանուել Մակրոնի դիվանագիտական խորհրդական Իզաբել Դյումոնի հետ:
Ինչպես հայտնում են ՀՀ ԱԽ գրասենյակից, Արմեն Գրիգորյանն Իզաբել Դյումոնին է ներկայացրել Լեռնային Ղարաբաղում ստեղծված հումանիտար ճգնաժամը, որն առաջացել է Ադրբեջանի կողմից Լաչինի միջանցքի արգելափակման հետևանքով: Քարտուղարն ընդգծել է ստեղծված իրավիճակը հանգուցալուծելուն ուղղված միջազգային ջանքերի գործադրման կարևորությունը:
Նշվում է, որ կողմերը կարևորել են երկկողմ շարունակական խորհրդակցությունների անցկացումը տարածաշրջանում կայունություն և խաղաղություն ապահովելու նպատակով:

Секретарь Совбеза Армении и советник президента Франции о важности непрерывных консультаций для мира в регионе
Состоялся телефонный разговор секретаря Совета безопасности Армении Армена Григоряна и дипломатического советника президента Франции Изабель Дюмон. Об этом Новости Армении – NEWS.am сообщили в пресс-службе офиса Совета безопасности Армении.
Армянская сторона рассказала о гуманитарном кризисе в Нагорном Карабахе вследствие блокирования Азербайджаном Лачинского коридора.
Григорян указал на важность международных усилий для урегулирования ситуации.
Собеседники указали на важность проведения непрерывных двусторонних консультаций в целях обеспечения стабильности и мира в регионе.