Լուկաշենկոն ցավակցություն է հայտնել Գեղարքունիքում 15 հայ զինծառայողների մահվան կապակցությամբ
Բելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոն ցավակցություն է հայտնել Հայաստանի նախագահ Վահագն Խաչատուրյանին՝ զորամասերից մեկում բռնկված հրդեհի հետեւանքով մարդկանց մահվան կապակցությամբ։
«Ցավով տեղեկացա Հայաստանի պաշտպանության նախարարության զորամասերից մեկում բռնկված հրդեհի մասին, որը մարդկային զոհերի պատճառ է դարձել»,- ասված է ցավակցական ուղերձում։
Ալեքսանդր Լուկաշենկոն անկեղծ ցավակցություն է հայտնել զոհվածների հարազատներին եւ մտերիմներին եւ շուտափույթ ապաքինում մաղթել այս ողբերգության հետեւանքով բոլոր տուժածներին։
Հիշեցնենք, որ հունվարի 19-ին, ժամը 01:30-ի սահմաններում, հրդեհ է բռնկվել Գեղարքունիքի մարզի Ազատ գյուղի տարածքում գտնվող ՀՀ ՊՆ N զորամասի ինժեներաականազերծման վաշտի ապաստարանում։ Նախնական տվյալներով՝ հրդեհի հետեւանքով զոհվել է 15 զինծառայող։ Հարուցվել է քրեական գործ, պաշտոնից հեռացվել են բանակային երկրորդ կորպուսի հրամանատարը եւ այլ պաշտոնյաներ, փոխանցում է News.am-ը։

Лукашенко выразил соболезнования в связи с гибелью 15 армянских военнослужащих в Гегаркунике
Президент Беларуси Александр Лукашенко направил соболезнования президенту Армении Ваагну Хачатуряну в связи с гибелью людей в результате пожара в одной из воинских частей.
''С грустью узнал о пожаре в одной из воинских частей Министерства обороны Армении, повлекшем человеческие жертвы'', - говорится в соболезновании.
Александр Лукашенко выразил искренние соболезнования родным и близким погибших, пожелал скорейшего выздоровления всем пострадавшим в этой трагедии.
Напомним, что 19 января примерно в 01:30 в укрытии инженерно-саперной роты N-й воинской части Минобороны Армении, расположенной на территории села Азат Гегаркуникской области, вспыхнул пожар. Согласно предварительным данным, в результате пожара погибли 15 военнослужащих. Возбуждено уголовное дело, уволены командующий вторым армейским корпусом и другие должностные лица, передает News.am