Ադրբեջանական հատուկ ծառայությունները Ստեփանակերտ քաղաքի բնակիչներին տարհանելու վերաբերյալ կեղծ փաստաթղթեր են տարածում. Արցախի ԱԱԾ
Արցախի Հանրապետության ազգային անվտանգության ծառայությունը, հետամուտ լինելով տեղեկատվական անվտանգության ոլորտում օրենսդրությամբ իրեն վերապահված գործառույթների և լիազորությունների իրականացմանը, իրազեկում է, որ ադրբեջանական հատուկ ծառայություններն օգտագործելով Արցախի Հանրապետության քաղաքացիների «Ֆեյսբուք»-յան էջեր Ստեփանակերտ քաղաքի բնակիչներին տարհանելու վերաբերյալ կեղծ փաստաթղթեր են տարածում՝ նպատակ ունենալով խուճապ տարածել բնակչության շրջանում։
Արցախի ԱԱԾ-ն կոչ է անում չտրվել կեղծ լուրերի և պահպանել հանգստություն: ԱԱԾ-ն լիովին վերահսկում է իրավիճակը հանրապետության տարածքում:
Կասկածելի բովանդակությամբ տեղեկություններ ստանալու դեպքում դիմեք Արցախի ԱԱԾ պաշտոնական կայքէջին կամ զանգահարեք թեժ գծի հեռախոսահամարներին՝ 047-94-41-26 և 41-26:

Azerbaijani intelligence agencies are spreading photos of fake documents about evacuation of residents of Stepanakert city, the Artsakh (Nagorno Karabakh) National Security Service (NSS) said in a statement, Armenpress reports.
The Azeri intelligence agencies are using Facebook accounts of Artsakh citizens to spread the fake documents with the purpose of spreading panic, the Artsakh NSS said.
“We call on everyone not to give in to fake news and remain calm. The Artsakh Republic NSS is in full control of the situation in the republic,” the Artsakh NSS added, asking citizens to contact them by dialing 047-94-41-26 and 41-26 in case of receiving suspicious reports.