Վահագն Խաչատուրյանն ընդունել է Ֆինանսների նախարար Վահե Հովհաննիսյանին
Նախագահ Խաչատուրյանը ողջունելով նախարարին շնորհավորել է պատասխանատու պաշտոնում նշանակվելու կապակցությամբ և հաջողություններ ու արդյունավետ աշխատանք մաղթել:
Շնորհակալություն հայտնելով ընդունելության համար Վահե Հովհաննիսյանը նախագահին է ներկայացրել տարվա մեկնարկին հայաստանյան ֆինանսատնտեսական ոլորտում նախատեսվող ծրագրերն ու միջոցառումները: Նախարարն իր խոսքում անդրադարձել է նաև նախարարության ներսում նախաձեռնվող քայլերին, որոնք ուղղված են լինելու գերատեսչության աշխատանքի արդյունավետությանն ու աշխատակիցների մասնագիտական հմտությունների զարգացմանը:
Հանդիպման ընթացքում անդրադարձ է արվել ընթացիկ տարում հայաստանյան ֆինանսական շուկայում տիրող ընդհանուր իրավիճակին, առկա հիմնախնդիրներին և դրանց լուծման հնարավորություններին:
Հանդիպմանը նախագահ Վահագն Խաչատուրյանն ընդգծել է, որ հնարավորությունների սահմաններում պատրաստակամորեն կաջակցի Ֆինանսների նախարարության կողմից իրականացվող բարեփոխումներին և ծրագրերին:

Vahagn Khachaturyan received the Minister of Finance Vahe Hovhannisyan
Welcoming the Minister, President Khachaturyn congratulated him on his appointment to this responsible position and wished him fruitful work.
Expressing his gratitude for the reception, Vahe Hovhannisyan presented to the President the plans and events outlined in the financial and economic sphere of Armenia at the beginning of the year. In his speech, the Minister also touched upon the steps initiated within the Ministry, which will be aimed at the efficiency of the department and the development of the skills of the employees.
During the meeting, the sides also touched upon the general situation in the Armenian financial market, the existing issues and their possible solutions.
The President highlighted his readiness to support the reforms and projects carried out by the Ministry of Finance as much as possible.