Վահագն Խաչատուրյանն ընդունել է Ֆինանսների նախարար Վահե Հովհաննիսյանին
Նախագահ Խաչատուրյանը ողջունելով նախարարին շնորհավորել է պատասխանատու պաշտոնում նշանակվելու կապակցությամբ և հաջողություններ ու արդյունավետ աշխատանք մաղթել:
Շնորհակալություն հայտնելով ընդունելության համար Վահե Հովհաննիսյանը նախագահին է ներկայացրել տարվա մեկնարկին հայաստանյան ֆինանսատնտեսական ոլորտում նախատեսվող ծրագրերն ու միջոցառումները: Նախարարն իր խոսքում անդրադարձել է նաև նախարարության ներսում նախաձեռնվող քայլերին, որոնք ուղղված են լինելու գերատեսչության աշխատանքի արդյունավետությանն ու աշխատակիցների մասնագիտական հմտությունների զարգացմանը:
Հանդիպման ընթացքում անդրադարձ է արվել ընթացիկ տարում հայաստանյան ֆինանսական շուկայում տիրող ընդհանուր իրավիճակին, առկա հիմնախնդիրներին և դրանց լուծման հնարավորություններին:
Հանդիպմանը նախագահ Վահագն Խաչատուրյանն ընդգծել է, որ հնարավորությունների սահմաններում պատրաստակամորեն կաջակցի Ֆինանսների նախարարության կողմից իրականացվող բարեփոխումներին և ծրագրերին:

Ваагн Хачатурян принял министра финансов Армении
Президент Хачатурян, приветствуя министра, поздравил его с назначением на ответственную должность, пожелал успехов и плодотворной работы.
Выразив благодарность за прием Ваге Ованнисян, представил президенту программы и мероприятия, которые намечены в финансово-экономической сфере на начало года. Министр в своём слове коснулся также предпринимаемы внутри министерства шагах, которые будут направлены на повышение эффективности работы ведомства, развитие профессиональных навыков сотрудников.
В ходе встречи речь шла об общей ситуации на армянском финансовом рынке в текущем году, имеющихся проблемах и возможностях их решения.
В ходе встречи Президент Ваагн Хачатурян подчеркнул, что в рамках своих возможностей с готовностью будет содействовать реализуемым Министерством финансов реформам и программам.