Արցախի Հանրապետության Ազգային Անվտանգության ծառայությունը հայտնում է.
«Արցախի Հանրապետության ազգային անվտանգության ծառայությունը, հետամուտ լինելով տեղեկատվական անվտանգության ոլորտում օրենսդրությամբ իրեն վերապահված գործառույթների և լիազորությունների իրականացմանը, իրազեկում է, որ ադրբեջանական հատուկ ծառայություններն օգտագործելով Արցախի Հանրապետության քաղաքացիների «Ֆեյսբուք»-յան էջեր
Ստեփանակերտ քաղաքի բնակիչներին տարհանելու համար ավտոբուսներ հատկացնելու վերաբերյալ կեղծ փաստաթուղթ են տարածում՝ նպատակ ունենալով խուճապ տարածել բնակչության շրջանում։
Կոչ ենք անում չտրվել կեղծ լուրերի և պահպանել հանգստություն: ԱՀ ԱԱԾ-ն լիովին վերահսկում է իրավիճակը հանրապետության տարածքում:
Կասկածելի բովանդակությամբ տեղեկություններ ստանալու դեպքում դիմեք ԱՀ ԱԱԾ պաշտոնական կայքէջին կամ զանգահարեք թեժ գծի հեռախոսահամարներին՝ 047-94-41-26 և 41-26»։

Азербайджанские спецслужбы распространяют через Facebook фальшивые документы о якобы эвакуации жителей Степанакерта и предоставлении автобусов с этой целью, сообщает СНБ Арцаха. Там уточнили, что делается это, чтобы посеять панику среди населения, и Баку использует страницы арцахцев в Facebook, передает Armenia Today.
"Мы призываем не поддаваться фейковым новостям и сохранять спокойствие. СНБ Арцаха полностью контролирует ситуацию на территории республики", - говорится в сообщении.
В СНБ призвали в случае получения подозрительных сообщений обращаться по номерам "горячей линии" - 047-94-41-26 и 41-26 и на официальный сайт службы.