Սույն թվականի փետրվարի 4-ին «Ֆեյսբուք» սոցիալական ցանցում և «Տելեգրամ» ալիքներում հրապարակում է տարածվել, որտեղ շեշտվող Արցախի ԱԱԾ-ի հետ կապ ունեցող «Տելեգրամ» ալիքի վերաբերյալ հատվածը ապատեղեկատվություն է։ Այս մասին հայտարարույուն է տարածել Արցախի ԱԱԾ-ն։
«Հիշեցնենք, որ ԱՀ ազգային անվտանգության ծառայությունն իր տեղեկատվական գործառույթներն իրականացնում է «www.nssartsakh.xn--am-efa կայքէջով և «Արցախի Հանրապետության Ազգային Անվտանգության Ծառայություն» «Ֆեյսբուք»-յան էջով։
Տեղեկացնում ենք նաև, որ նշված հրապարակումների վերաբերյալ ԱՀ իրավապահ մարմիններն իրականացնում են համապատասխան միջոցառումներ»,-ասվում է ԱԱԾ հաղորդագրությունում։

Правоохранительные органы Арцаха проводят соответствующие мероприятия в отношении публикаций в социальных сетях с упоминанием Службы национальной безопасности Арцаха. Как передает "Арменпресс", об этом сообщила СНБ Арцаха.
"4 февраля этого года в социальной сети Facebook и Telegram-каналах была распространена публикация, где выделенная часть в Telegram-канале, которая связана со Службой национальной безопасности Арцаха - дезинформация.
Напомним, что Служба национальной безопасности Республики Арцах осуществляет свои информационные функции через сайт "www.nssartsakh.am" и страницу в Facebook - "Служба Национальной Безопасности Республики Арцах".
Также сообщаем, что правоохранительные органы Республики Арцах принимают соответствующие меры в отношении указанных публикаций", - говорится в сообщении.