Արցախի Հանրապետության կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարությունը հայտնում է, որ Ադրբեջանի կողմից Հայաստանից դեպի Արցախ գազամատակարարման խափանման պատճառով փետրվարի 7-ից ժամանակավորապես կդադարեցվի գազով ջեռուցվող հանրակրթական դպրոցների նախադպրոցական խմբերի և 1-8-րդ դասարանների, արտադպրոցական (երաժշտական և արվեստի դպրոցներ, մանկապատանեկան ստեղծագործական կենտրոններ) ու նախնական (արհեստագործական) և միջին մասնագիտական ուսումնական հաստատությունների դասագործընթացը։
«Գազով ջեռուցվող դպրոցների 9-12-րդ դասարանների աշակերտներն ուսումնական պարապմունքները կշարունակեն համարժեք այլ պայմաններում։
Ուսումնական գործընթացի վերսկսման վերաբերյալ կտրվի լրացուցիչ տեղեկատվություն»,- ասվում է հաղորդագրությունում:

В Арцахе с завтрашнего дня будет частично остановлена ​​деятельность отапливаемых газом учебных заведений
the-village.ru
В связи с перекрытием со стороны Азербайджана газоснабжения из Армении в Арцах, с 7 февраля временно приостанавливаются занятия дошкольных групп и 1-8 классов отапливаемых газом общеобразовательных школ, внешкольных (музыкальные и художественные школы, детско-юношеские творческие центры), начальных (ремесленничество) и средних профессиональных учебных заведений, передает Artsakhpress.
Министерство образования, науки, культуры и спорта Республики Арцах сообщает, что учащиеся 9-12 классов отапливаемых газом школ продолжат занятия при других эквивалентных условиях.