«Ռուս խաղաղապահները Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության գոտում հրադադարի ռեժիմի խախտում են արձանագրել»,- ՏԱՍՍ-ի հաղորդմամբ այս մասին ասվում է Ռուսաստանի պաշտպանության նախարարության՝ Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության գոտում խաղաղապահ զորախմբի գործունեության մասին երեքշաբթի օրը տարածված տեղեկագրում, հայտնում է Panorama-ն։
«Մարտակերտի շրջանում հրադադարի ռեժիմի խախտում է տեղի ունեցել, զոհեր և վիրավորներ չկան»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ։
Ռուսական խաղաղապահ զորախմբի հրամանատարությունը հակամարտող երկու կողմերի հետ միասին սկսել է խախտման փաստով վարույթ է սկսել:
«Ռուս խաղաղապահները շարունակում են բանակցային գործընթացը Ստեփանակերտ-Գորիս ճանապարհով ավտոմոբիլային տրանսպորտի անխոչընդոտ տեղաշարժը վերսկսելու շուրջ»,- հայտնել են ՊՆ-ից։

Российскими миротворцами было зафиксировано нарушение режима прекращения огня в зоне нагорнокарабахского конфликта. Как передает ТАСС, об этом говорится в бюллетене минобороны РФ о деятельности миротворческого контингента в зоне нагорнокарабахского конфликта, распространенном во вторник.
"Зафиксировано нарушение режима прекращения огня в Мартакертском районе. Пострадавших нет", - говорится в сообщении.
Как отметили в ведомстве, командование российского миротворческого контингента совместно с обеими сторонами конфликта начало разбирательство по факту нарушения.
"Российскими миротворцами продолжается переговорный процесс по возобновлению беспрепятственного движения автомобильного транспорта по дороге Степанакерт - Горис", - заключили в минобороны.