Երկրաշարժը կարող է հետաձգել Թուրքիայում գազային հանգույցի ստեղծումը. Կրեմլ
Թուրքիայում բնական աղետը կարող է հետաձգել նոր գազային հանգույց ստեղծելու նախագծի իրականացումը։ Այս մասին լրագրողների հետ զրույցում ասել է ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը։
Կրեմլի խոսնակը հավելել է, որ երկրաշարժը կարող է ստիպել երկրներին հետաձգել նախագիծը, սակայն այն ամեն դեպքում կյանքի կկոչվի, գրում է riafan.ru-ն:
Թուրքիան և Ռուսաստանը պատրաստվում են նոր գազային հանգույց ստեղծել, որը կարող է դառնալ տարածաշրջանի երկրների, այդ թվում՝ եվրոպական պետությունների էներգիայի մատակարարման կետ, փոխանցում է Tert.am-ը։

Песков: землетрясения в Турции могут повлиять на сроки реализации проекта газового хаба
Природный катаклизм в Турции может сдвинуть сроки реализации проекта создания нового газового хаба. Об этом сказал в ходе общения с журналистами пресс-секретарь президента РФ Дмитрий Песков, передает riafan.
Представитель Кремля добавил, что землетрясение может заставить страны отложить реализацию проекта, однако он все равно будет сделан.
Турция и Россия ранее готовились создать новый газовый хаб, который мог бы стать точкой снабжения энергоресурсами для стран региона, включая европейские государства.