Հայաստանի ֆինանսների նախարարն ընդունել է Ռուսաստանի դեսպանին
ՀՀ ֆինանսների նախարար Վահե Հովհաննիսյանը փետրվարի 14-ին հանդիպում է ունեցել Հայաստանի Հանրապետությունում Ռուսաստանի Դաշնության արտակարգ և լիազոր դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինի հետ:
Ինչպես տեղեկանում ենք նախարարության տարածած հաղորդագրությունից, Վահե Հովհաննիսյանն իր խոսքում բարձր է գնահատել Ռուսաստանի Դաշնության ֆինանսների նախարարության հետ ձևավորված համագործակցային հարաբերությունները: Նախարար Հովհաննիսյանը հույս է հայտնել, որ նախարարությունների միջև հաստատված սերտ համագործակցությունը և դրա շրջանակներում փորձի փոխանակումը կնպաստեն մասնագիտական կարողությունների զարգացմանն ու կատարելագործմանը։
Դեսպան Կոպիրկինը, շնորհակալություն հայտնելով ընդունելության համար,  շնորհավորել է Վահե Հովհաննիսյանին ՀՀ ֆինանսների նախարարի պաշտոնում նշանակվելու կապակցությամբ և մաղթել արդյունավետ աշխատանք։
Հանդիպման ընթացքում կողմերն անդրադարձել են երկու երկրների միջև տնտեսական համագործակցության հետագա զարգացման ու ընդլայնման հնարավորություններին։

Министр финансов Армении принял посла РФ
Министр финансов Армении Ваге Ованнисян 14 февраля встретился с Чрезвычайным и Полномочным послом Российской Федерации в Республике Армения Сергеем Копыркиным.
Как сообщили в пресс-службе министерства финансов, Ваге Ованнисян высоко оценил сложившиеся с министерством финансов РФ отношения сотрудничества. Министр Ованнисян выразил надежду, что налаженное тесное сотрудничество между министерствами и обмен опытом в рамках него будут способствовать развитию и совершенствованию профессиональных способностей.
Поблагодарив за прием, посол Копыркин поздравил Ваге Ованнисяна с назначением на должность министра финансов Армении и пожелал ему плодотворной работы.
В ходе встречи стороны обсудили возможности дальнейшего развития и расширения экономического сотрудничества между двумя странами.