ՌԴ երիտասարդական հավաքականի ֆուտբոլիստ Տիկնիզյանը հրավիրվել է Հայաստանի հավաքական՝ Թուրքիայի դեմ խաղին
Մոսկվայի «Լոկոմոտիվի» պաշտպան Նաիր Թիկնիզյանը հրավիրվել է Հայաստանի հավաքական՝ Թուրքիայի հավաքականի դեմ կայանալիք Եվրոպայի 2024 թվականի առաջնության ընտրական խաղին։ Հանդիպումը կկայանա մարտի 25-ին։ Այս մասին հայտնում է Գազետա ռու-ն:
«Շնորհակալ եմ Հայաստանի ֆեդերացիային ընձեռած հնարավորության համար։ Կփորձեմ խաղադաշտում ապացուցել իմ կայացվածությունը՝ ազգային հավաքականի մարզաշապիկով։ Հատուկ նշում եմ, որ այս որոշումն ամբողջությամբ իմ նախաձեռնությունն ու անձնական ընտրությունն էր»,- ասել է ֆուտբոլիստը։
Տիկնիզյանը «Լոկոմոտիվի» խաղացող է դարձել 2021 թվականի ամռանը՝ տեղափոխվելով ԲԿՄԱ-ից, որի շրջանավարտ է։ Նա խաղացել է Ռուսաստանի երիտասարդական հավաքականում և մասնակցել Եվրոպայի 2020 թ. առաջնությանը:

Наир Тикнизян вызван в сборную Армении на предстоящий матч против команды Турции
Защитник московского ''Локомотива'' Наир Тикнизян вызван в сборную Армении на предстоящий матч квалификации чемпионата Европы - 2024 против национальной команды Турции. Встреча пройдет 25 марта.
''Благодарен федерации Армении за предоставленный шанс. Постараюсь доказать свою состоятельность на поле в футболке национальной сборной. Отдельно отмечу, что данное решение было полностью моей инициативой и личным выбором'', - прокомментировал вызов футболист.
Тикнизян стал игроком ''Локомотива'' летом 2021 года, перейдя в команду из ЦСКА, воспитанником которого он является. Он выступал за молодежную сборную России и принимал участие в чемпионате Европы - 2020.