Վարչապետը շնորհավորական ուղերձ է հղել Չինաստանի պետական խորհրդի նախագահին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Լի Ցյանին՝ Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության Պետական խորհրդի նախագահի պաշտոնում նշանակվելու առիթով:
Հայաստանի Հանրապետության կառավարության և անձամբ իմ անունից ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության Պետական խորհրդի նախագահի պաշտոնում նշանակվելու առթիվ՝ մաղթելով նորանոր հաջողություններ և ձեռքբերումներ։
Վստահ եմ, որ պետական կառավարման համակարգում Ձեր աշխատանքի հարուստ ու բազմամյա փորձը կծառայեցնեք Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության բարգավաճմանը, միջազգային ասպարեզում նրա հեղինակության և դերի առավել ամրապնդմանը։
Հայտնում եմ Ձեզ հետ աշխատելու իմ պատրաստակամությունը՝ ի նպաստ մեր երկու երկրների և ժողովուրդների փոխգործակցության հետագա զարգացման և խորացման։
Մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և արգասաբեր գործունեություն, իսկ Չինաստանի բարեկամ ժողովրդին` հարատև խաղաղություն և բարօրություն»:

Пашинян направил поздравительное послание премьеру Госсовета КНР
Премьер-министр Никол Пашинян направил поздравительное послание Ли Цяну по случаю назначения на должность премьера Государственного совета Китайской Народной Республики. В послании говорится:
"Ваше Превосходительство
От имени правительства Республики Армения и от себя лично сердечно поздравляю Вас с назначением на должность премьера Государственного совета Китайской Народной Республики, желаю новых успехов и достижений.
Уверен, что Ваш богатый и многолетний опыт работы в системе государственного управления послужит процветанию Китайской Народной Республики, дальнейшему укреплению ее авторитета и роли на международной арене.
Выражаю свою готовность работать с Вами на благо дальнейшего развития и углубления взаимодействия между двумя нашими странами и народами.
Желаю Вам крепкого здоровья и плодотворной деятельности, а дружественному народу Китая - прочного мира и благополучия".