Ադրբեջանը հերքում է հայ զինվորականի գերեվարման մասին տեղեկատվությունը
Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունը հերքել է Հայաստանի զինված ուժերի զինծառայողի գերեվարման մասին ՀՀ ՊՆ-ի տեղեկատվությունը։
«Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության հաղորդագրության մեջ նշվում է, որ Հայաստանի կողմից տարածված տեղեկատվությունն այն մասին, որ մարտի 21-ին Հայաստանի զինված ուժերի զինծառայողը ավտոմեքենայով մոլորվել եւ հայտնվել է Ադրբեջանի զինուժի դիրքերի կողքին եւ գերի է ընկել, իրականությանը չի համապատասխանում»,- գրում են ադրբեջանական ԶԼՄ-ները, փոխանցում է News.am-ը:
Ավելի վաղ Հայաստանի պաշտպանության նախարարությունը հայտնել էր, որ հայ զինվորականները գտնվում են Ադրբեջանի կողմից վերահսկվող տարածքում։
Հայաստանի ՊՆ հաղորդագրության մեջ նշվում է, որ Հայաստանի զինված ուժերի զինծառայող Մ.Գ.-ն մարտի 21-ին, ժամը 12:20-ի սահմաններում, մարտական հենակետ սնունդ հասցնելիս վատ տեսանելիության եւ մառախուղի պայմաններում, ըստ նախնական տվյալների, մոլորվել եւ ավտոմեքենայով հայտնվել է Ադրբեջանի վերահսկողության տակ գտնվող տարածքում։
«Անմիջապես սկսվել են որոնողափրկարարական աշխատանքները, քայլեր են ձեռնարկվում Ադրբեջանի կողմից վերահսկվող տարածքում զինծառայողի ներկայությունը եւ վերադարձը հաստատելու ուղղությամբ»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ։

Азербайджан опровергает информацию о взятии в плен армянского военнослужащего
Министерство обороны Азербайджана опровергло информацию Министерства обороны Армении о взятии в плен военнослужащего ВС Армении.
''В сообщении министерства оборонного ведомства Азербайджана отмечается, что распространенная Арменией информация о том что 21 марта военнослужащий ВС Армении на автомобиле заблудился и оказался в рядом с позициями ВС Азербайджана и был взят в плен не соответствует действительности'', - пишут азербайджанские СМИ, передает News.am
Ранее МО Армении сообщило о том, что армянский военный оказался на подконтрольной Азербайджану территории.
В сообщении Минобороны Армении отмечается, что военнослужащий ВС Армении М.Г. около 12:20 часов 21 марта во время доставки продовольствия на боевой опорный пункт, в условиях плохой видимости и тумана, по предварительным данным, заблудился и на автомобиле оказался на территории, находящейся под азербайджанским контролем.
''Немедленно начались поисково-спасательные работы, предпринимаются шаги по подтверждению нахождения военнослужащего на подконтрольной Азербайджану территории и его возвращению'', - говорится в сообщении.