Ադրբեջանը կրակել է գյուղաշխատանքներ իրականացնող քաղաքացիների ուղղությամբ. Արցախի ՆԳՆ
«Մարտի 22-ին ոստիկանության Մարտունու շրջանային բաժնի հերթապահ մասում հաղորդում է ստացվել, որ առավոտյան ժամը 09:30-ի սահմաններում,  Ճարտար քաղաքի բնակիչներ՝ Հ. Հարությունյանը, Ա. Ղահրամանյանը, Մ.Ջիվանյանը, Գ.Ղուկասյանը, Կ.Դավթյանը, Ա.Ադամյանը և Դ.Դավթյանը, Ճարտար քաղաքի վարչական տարածքում գտնվող «Կլազին ձոր» կոչվող տեղամասում գտնվող խաղողայգիներում գյուղատնտեսական  աշխատանքներ կատարելիս, հայտնվել են ադրբեջանական զինուժի կողմից արձակված կրակի թիրախում:
Խաղողայգիներին հարակից ադրբեջանական մարտական դիրքերից, քաղաքացիական անձանց ուղղությամբ հրաձգային տարբեր զինատեսակներով անկանոն կրակ է բացվել, ինչի հետևանքով դադարեցվել է գյուղատնտեսական աշխատանքները:

Азербайджан обстрелял мирных сельчан в Нагорном Карабахе
Азербайджан открыл огонь по гражданским лицам, осуществляющим сельскохозяйственные работы в Арцахе. Об этом сообщает пресс-служба министерства внутренних дел Республики Арцах, передает News.am.
''22 марта в дежурную часть Мартунинского районного отдела полиции поступило сообщение о том, что около 09:30 утра жители города Чартар – А.Арутюнян, А.Каграманян, М.Дживанян, Г.Гукасян, К.Давтян, А.Адамян и Д.Давтян в ходе сельскохозяйственных работ в виноградниках, находящихся на административной территории города Чартар, оказались под прицелом огня вооруженных сил Азербайджана.