Վահագն Խաչատուրյանն ընդունել է Հայաստանի ֆոնդային բորսայի Դիտորդ խորհրդի անդամներին
Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանն ընդունել է Հայաստանի ֆոնդային բորսայի գլխավոր տնօրեն Հայկ Եգանյանին և Դիտորդ խորհրդի անդամներ Զդիսլավ Սոկալին, Փոմաս Սթիսին, Մայքլ Վոլտերին և Մաթեուշ Զաիստովսկուն:
Վահագն Խաչատուրյանը ողջունելով հյուրերին շեշտել է Հայաստանի ֆոնդային բորսայի դերն ու նշանակությունը Հայաստանի կապիտալի շուկայի կայացման գործում և նշել այդ գործընթացում լեհական փորձի կիրառման կարևորությունը:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են հայաստանյան կապիտալի շուկայի զարգացման համար անհրաժեշտ նախապայմանները, ինչպես նաև առկա խոչընդոտներն ու դրանց հաղթահարման ուղիները:
Երկուստեք անդրադարձ է կատարվել հայաստանյան կապիտալի շուկայի կայացման գործընթացում հայ-լեհական համագործակցության ընդլայնմանն ու խորացմանը:
Զրույցի ընթացքում պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել շարունակական դարձնել աշխատանքային շփումներն ու քննարկումները:
Նախագահ Վահագն Խաչատուրյանն ընդգծել է, որ հնարավորության սահմաններում պատրաստակամ է աջակցել Հայաստանի ֆոնդային բորսայի նախաձեռնություններին և ծրագրերին, ինչպես նաև բորսայի հետ համատեղ միջոցառումների կազմակերպմանն ու իրականացմանը:

Президент Армении принял генерального директора Фондовой биржи РА и членов Наблюдательного совета
Президент Республики Ваагн Хачатурян принял Генерального директора Армянской фондовой биржи Айка Еганяна и членов Наблюдательного совета Здислава Сокаля, Помаса Стиса, Майкла Вольтера и Матеуша Заистовского.
Приветствуя гостей, Ваагн Хачатурян подчеркнул роль и значение Армянской фондовой биржи в становлении армянского рынка капитала и отметил важность использования в этом процессе польского опыта.
В ходе встречи обсуждались необходимые предпосылки для развития рынка капитала Армении, а также существующие препятствия и пути их преодоления.
Обе стороны коснулись расширения и углубления армяно-польского сотрудничества в процессе формирования армянского рынка капитала.
В ходе беседы достигнута договоренность о продолжении рабочих контактов и обсуждений.
Президент Ваагн Хачатурян подчеркнул, что готов в рамках возможностей поддерживать инициативы и программы Армянской фондовой биржи, а также организацию и осуществление совместных с биржей мероприятий.