Ադրբեջանական մարտական դիրքերից կրակել են քաղաքացիական անձանց ուղղությամբ. ԱՀ ՆԳՆ
Մարտի 26-ին ոստիկանության Մարտունու շրջանային բաժնի Կարմիր Շուկայի բաժանմունքում հաղորդում է ստացվել, որ ժամը 10:10-ի սահմաններում Սոս գյուղի բնակիչներ՝ Ռազմիկ Հարությունյանը և Երվանդ Բալայանը գյուղի վարչական տարածքի «Խզազեն տակ» կոչվող տեղամասի խաղողի այգում էտման և մաքրման աշխատանքներ կատարելիս, հակառակորդի դիրքերից հրաձգային զենքերով անկանոն կրակոցներ են արձակվել նրանց ուղղությամբ։ Այս մասին տեղեկացնում է ԱՀ ՆԳ նախարարության ոստիկանությունը:
«Նույն օրը` ժամը 11:05-ի սահմաններում, Թաղավարդ գյուղի բնակիչներ՝ Վովա Խաչատրյանը և Ռուբեն Ալավերդյանը նույն գյուղի վարչական տարածքում գտնվող «Շեխերի երես» կոչվող տեղամասի ցորենի դաշտում գյուղատնտեսական աշխատանքներ կատարելիս, հայտնվել են ադրբեջանցի զինծառայողների կրակոցների թիրախում։
Հարակից ադրբեջանական մարտական դիրքերից հրաձգային տարբեր զինատեսակներով անկանոն կրակոցներ են արձակվել Արցախի քաղաքացիների ուղղությամբ։

С Азербайджанских боевых позиций был открыт огонь по гражданским лицам: МВД Республики Арцах
26 марта в отделение Красного базара Мартунинского районного отдела полиции поступило сообщение о том, что около 10:10 часов, жители села Сос Размик Арутюнян и Ерванд Балаян занимались обрезкой винограда на участке под названием "Хзазен Так", когда по ним открыли беспорядочный огонь с боевых позиций противника. Об этом сообщает полиция МВД Республики Арцах.
"В тот же день, около 11:05 часов, жители села Тагавард Вова Хачатрян и Рубен Алавердян, выполняли сельскохозяйственные работы на пшеничном поле участка под названием "Шехери ерес", расположенном на административной территории того же села, были обстреляны азербайджанскими солдатами.
С прилегающих азербайджанских боевых позиций из различного оружия был открыт беспорядочный огонь по гражданам Арцаха.
К счастью, никто не пострадал. Однако в очередной раз были приостановлены сельскохозяйственные работы.