Տիգրան Խաչատրյանն Անդրեա Վիկտորինի հետ քննարկել է ԵՄ աջակցությամբ իրականացվող ծրագրերը
Տիգրան Խաչատրյանն աշխատանքային հանդիպում է ունեցել Հայաստանում ԵՄ պատվիրակության ղեկավար, դեսպան Անդրեա Վիկտորինի և ԵՄ պատվիրակության համագործակցության բաժնի ղեկավար Ֆրանկ Հեսսի հետ:
Ողջունելով հյուրերին՝ փոխվարչապետ Խաչատրյանը ներկայացրել է Հայաստանի կառավարության՝ ԵՄ տնտեսական և ներդրումային պլանի շրջանակում իրականացվող ծրագրերը: Փոխվարչապետն իր խոսքում բարձր է գնահատել ԵՄ հետ հաստատված սերտ համագործակցությունը և կարևորել բոլոր ուղղություններով Միության հետ հարաբերությունների զարգացումը։
Զրուցակիցներն անդրադարձել են Վերակառուցման և զարգացման եվրոպական բանկի հետ համագործակցությանը, «Երևանի ավտոբուսներ» և Հայաստանի մարզերում տարվող դպրոցաշինական և դպրոցների վերազինման լայնամասշտաբ ծրագրերին:
Անդրեա Վիկտորինը շնորհավորել է փոխվարչապետին նշանակման առթիվ և անդրադարձել ԵՄ աջակցությամբ նախատեսվող ծրագրերին, որոնք ուղղվելու են Հայաստանում տնտեսության խթանմանը, փոքր և միջին բիզնեսի, էներգետիկայի, ենթակառուցվածքների ոլորտների զարգացմանը և այլն:

Тигран Хачатрян обсудил с Андреа Викторин реализуемые при поддержке ЕС программы
Вице-премьер Тигран Хачатрян провел рабочую встречу с главой делегации ЕС в Армении послом Андреа Викторин и главой отдела сотрудничества делегации ЕС Фрэнком Хессом.
Приветствуя гостей, Тигран Хачатрян представил программы правительства Армении в рамках экономического и инвестиционного плана ЕС. Вице-премьер высоко оценил установившееся тесное сотрудничество с Европейским союзом и подчеркнул важность развития отношений с ЕС по всем направлениям.
Собеседники коснулись сотрудничества с Европейским банком реконструкции и развития, широкомасштабных программ строительства и переоборудования школ в областях Армении.
Андреа Викторин поздравила вице-премьера с назначением и коснулась запланированных при поддержке ЕС программ, которые будут направлены на стимуляцию экономики Армении, развитие малого и среднего бизнеса, энергетики, инфраструктуры и др.