Իրանի նախագահն ընդունել է Սաուդյան Արաբիայի թագավորի՝ Էր Ռիադ այցելելու հրավերը
Իրանի նախագահ էբրահիմ Ռաիսին ընդունել է Սաուդյան Արաբիայի թագավոր Սալման բեն Աբդուլազիզ Ալ Սաուդի՝ էր Ռիադ այցելելու հրավերը։ NEWS.am-ի հաղորդմամբ այդ մասին երկուշաբթի հաստատել է հանրապետության առաջին փոխնախագահ Մոհամմադ Մոհբերը։
«Թագավոր Սալմանը հրավիրել է Իրանի նախագահին այցելել էր Ռիադ, և նա այդ հրավերին դրական պատասխան է տրվել», - մեջբերում է Mehr գործակալությունը։ Փոխնախագահը առաջարկված այցի ժամկետի մասին տեղեկատվություն չի տրամադրել։
Մոհբերը նաև ընդգծել է, որ հարևան երկրների հետ լավ հարաբերություններ հաստատելն Իրանի ներկայիս կառավարության «գլխավոր ռազմավարություններից մեկն է»։

Президент Ирана принял приглашение короля Саудовской Аравии посетить Эр-Рияд
Президент Ирана Эбрахим Раиси принял приглашение короля Саудовской Аравии Сальмана бен Абдель Азиза Аль Сауда посетить Эр-Рияд с визитом. Как передает Газета.ru это подтвердил в понедельник первый вице-президент республики Мохаммад Мохбер.
''Король Сальман пригласил президента [Ирана посетить Эр-Рияд], на это приглашение был дан положительный ответ'', - приводит его слова агентство Mehr. Информации о дате предполагаемого визита вице-президент не привел.
Мохбер также подчеркнул, что установление хороших отношений с соседними странами "является одной из основных стратегий" действующего правительства Ирана.