Էրդողանը Ալիևին թուրքական էլեկտրամեքենայով տարել է Ստամբուլում տեղի ունեցող տեխնոլոգիական փառատոնին
Թուրքիայի և Ադրբեջանի նախագահներ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը և Իլհամ Ալիևը շաբաթ օրը առաջին թուրքական Togg էլեկտրական մեքենայով ժամանել են Ստամբուլ՝ մասնակցելու Teknofest տեխնոլոգիական փառատոնին։ Էրդողանը վերջին հիվանդությունից հետո անձամբ է Ադրբեջանի ղեկավարին բերել փառատոնի վայր։
Տեղական հեռուստաալիքների ուղիղ հեռարձակումներից երևում է, թե ինչպես է կարմիր էլեկտրոմոբիլը, որում նախագահներից բացի եղել են նաև նրանց կանայք, դանդաղ ընթացքով անցում Teknofest ցուցահանդեսի տաղավարներով։
Փառատոնին նախատեսված է Էրդողանի ելույթը։ Հրավիրված հյուրերի թվում է Լիբիայի Ազգային միասնության կառավարության ղեկավար Աբդել Համիդ Դբեյբան, փոխանցում է ՏԱՍՍ-ը։

Эрдоган привез Алиева на турецком электрокаре на технологический фестиваль в Стамбуле
Президенты Турции и Азербайджана Реджеп Тайип Эрдоган и Ильхам Алиев прибыли в субботу в Стамбул на технологический фестиваль Teknofest на первом турецком электрокаре Togg. Эрдоган после недавно перенесенной инфекции лично привез азербайджанского лидера на площадку фестиваля, передает ТАСС
На прямых трансляциях местных телеканалов видно, как красный электромобиль, в котором помимо президентов были также и их супруги, медленно проехал вдоль выставочных павильонов Teknofest . Вдоль дороги стояли волонтеры, которые по турецкой традиции встречи высоких гостей бросали на капот и лобовое стекло машины белые и красные гвоздики.
Планируется выступление Эрдогана на фестивале. Среди приглашенных гостей - глава Правительства национального единства Ливии Абдель Хамид Дбейба.