«Մեր պայքարը միասնական է, մեր կամքը՝ անկոտրում». «Ո՛Չ Արցախի էթնիկ զտմանը» շարժման ակցիան և ստորագրահավաքը ակտիվորեն շարունակվում է
«Ո՛Չ Արցախի էթնիկ զտմանը» շարժման ակցիան և ստորագրահավաքը ակտիվորեն շարունակվում է։ Նորանոր մարդիկ են հայտնվում, որոնք պատրաստակամ են աջակցել, փոխանցում է Aysor-ը։
Երեկ Ստեփանակերտի ավտոկայանից տեղեկացրել են, որ պատրաստ են մարդկանց անվճար տեղափոխել Զառին բաղ՝ նստացույցի վայր. միկրոավտոբուսները կշարժվեն օրական երեք անգամ՝ երկու ժամը մեկ։
«Յուրաքանչյուրիս մասնակցությունը և ֆիզիկական ներկայությունը շատ կարևոր է՝ ցույց տալու աշխարհին, որ մեր պայքարը միասնական է, մեր կամքը՝ անկոտրում»,- ասվում է հաղորդագրությունում:
Հիշեցնենք, որ շարժման անդամները պահանջում են ապահովել 2020թ. նոյեմբերի 9-ի եռակողմ հայտարարության դրույթների, ինչպես նաև ՄԱԿ-ի Արդարադատության միջազգային  դատարանի 2021թ-ի դեկտեմբերի 7-ի, 2023թ-ի փետրվարի 22-ի և Մարդու իրավունքների եվրոպական դատարանի 2020-2022թթ որոշումների կատարումը՝
-Ադրբեջանական զինված ուժերի դուրս բերում նոյեմբերի 9-ից հետո օկուպացված հայկական տարածքներից,
-Հրադադարի ռեժիմի ամբողջական պահպանում,
-Միջանցքի անհապաղ  ապաշրջափակում, 5 կմ լայնությամբ միջանցքով Հայաստանի հետ անխափան կապի ապահովում, ադրբեջանական անցակետի ապամոնտաժում,

Акция и сбор подписей движения «Нет этническим чисткам в Арцахе» активно продолжается
Акция и сбор подписей движения "Нет этническим чисткам в Арцахе" активно продолжается. Появляются все новые люди, готовые поддержать. Об этом говорится в сообщении, распространенном на странице движения в Facebook.
"Вчера из автовокзала Степанакерта сообщили о том, что готовы бесплатно доставлять людей в Зарин баг - место сидячей забастовки. Микроавтобусы будут отправляться три раза в день - каждые два часа.
Участие и физическое присутствие каждого из нас очень важны, надо показать миру, что наша борьба единая, наша воля непоколебимая", - говорится в сообщении.
Напомним, что члены движения "Нет этническим чисткам в Арцахе" требуют от международного сообщества предпринять шаги для приостановления политики Баку по этнической чистке и геноциду в Карабахе и обеспечению выполнения трехстороннего заявления от 9 ноября 2020 г., решений Международного суда ООН от 7 декабря 2021 года, 22 февраля 2023 года и ЕСПЧ 2020-2022 гг.