FlyONE Armenia-ի Երևան-Ստամբուլ-Երևան չվերթը հետաձգվել է օդանավի տեխնիկական անսարքության պատճառով․ այն կկայանա մայիսի 14-ին
Սույն թվականի մայիսի 13-ին նախատեսված Երևան-Ստամբուլ-Երևան չվերթը հետաձգվել է օդանավի տեխնիկական անսարքության պատճառով մինչև մայիսի 14-ը՝ ժամը 00։20-ն։
«Արմենպրես»-ին այս մասին ասացին FlyONE Armenia ընկերությունից։
«Այս պահի դրությամբ անսարքությունը վերացված է, չվերթը տեղի կունենա ըստ նոր հայտարարված ժամանակացույցի։ Այս մասին չվերթի կարգավիճակը հայտնի լինելուն զուգահեռ հայտարարվել է Երևան-Ստամբուլ-Երևան չվերթերի բոլոր ուղևորներին»,- հայտնեցին FlyONE Armenia ընկերությունից։
Ի պատասխան ստացվող հարցումների, FlyONE Armenia-ն հայտնում է նաև, որ ավիաընկերությունը չէր կարող օգտագործել այլ օդանավ՝ չվերթն իրականացնելու համար, քանի որ Թուրքիայի ավիացիոն իշխանությունները թույլտվություն են տվել միայն սահմանափակ քանակի օդանավերի համար։
«Ըստ ավիացիոն գործող կանոնների՝ ուղևորները 3 ժամ անց ապահովվել են ջրով։ Թե՛ Երևանում, թե՛ Ստամբուլում կեցության կարիք ունեցող բոլոր ուղևորներին ավիաընկերությունը տեղավորել է հյուրանոցներում՝ մինչև չվերթի իրականացումը։
Ավիաընկերությունը ուսումնասիրում է չվերթի վերաբերյալ սոցիալական ցանցերում հայտնված տեսանյութերը, որոնցից կանի համապատասխան եզրակացություններ։
Ավիաընկերությունը հայցում է ուղևորների ներողամտությունը պատճառված անհարմարության համար։
Հետաձգված չվերթի հետ կապված բոլոր հարցերով ավիաընկերությունը խնդրում է ուղևորներին կապ հաստատել [email protected] էլ․ հասցեով կամ +37412400003 հեռախոսահամարով»,- նշեցին FlyONE Armenia ընկերությունից։

Рейс Ереван-Стамбул-Ереван, запланированный на 13 мая, был отложен из-за технической неисправности самолета — до 00։20 часов 14 мая.
Об этом Арменпресс сообщили в компании FlyONE Armenia.
"На данный момент неисправность устранена, рейс состоится в соответствии с новым объявленным графиком. Об этом, параллельно с сообщением о статусе рейса, было объявлено всем пассажирам рейсов Ереван-Стамбул-Ереван», - сообщили в компании FlyONE Armenia.
В ответ на поступающие запросы FlyONE Armenia также сообщает, что авиакомпания не могла использовать другой самолет для осуществления рейса, поскольку авиационные власти Турции дали разрешение только на ограниченное количество самолетов.
Согласно действующим авиационным правилам, пассажиры через 3 часа были обеспечены питьевой водой. Всех пассажиров, нуждающихся в проживании как в Ереване, так и в Стамбуле, авиакомпания разместила в гостиницах до выполнения рейса.
Авиакомпания изучает появившиеся в социальных сетях видеоролики о рейсе, из которых сделает соответствующие выводы.
Авиакомпания приносит извинения пассажирам за причиненные неудобства.
По всем вопросам, связанным с задержкой рейса, авиакомпания просит пассажиров связаться по эл. адресу [email protected] или по телефону +37412400003», - отметили в компании FlyONE Armenia.