ԵՄ-ն շարունակում է իր ներգրավվածությունը Հարավային Կովկասում տևական խաղաղության և անվտանգության հասնելու համար․ Բորել
ԵՄ արտաքին գործերի և անվտանգության քաղաքականության հարցերով բարձր ներկայացուցիչ Ժոզեպ Բորելը Բրյուսելում հանդիպում է ունեցել Ադրբեջանի արտգործնախարար Ջեյհուն Բայրամովի հետ: Կողմերը քննարկել են Հարավային Կովկասում անվտանգության հետ կապված հարցեր: Այս մասին թվիթերյան իր միկրոբլոգում գրառում է կատարել Ջոզեպ Բորելը՝ հանդիպումը գնահատելով դրական:
«Ողջունել եմ Եվրոպական խորհրդի նախագահի հյուրընկալած եռակողմ հանդիպումը: Քննարկել ենք դրա արդյունքները և առաջ գնալու ուղիները, կարծիքներ ենք փոխանակել ԵՄ-Ադրբեջան հարաբերությունների վերաբերյալ: ԵՄ-ն շարունակում է իր ներգրավվածությունը Հարավային Կովկասում տևական խաղաղության և անվտանգության հասնելու համար», - գրել է Բորելը:

ЕС остается вовлеченным в дело достижения долгосрочного мира и безопасности на Южном Кавказе: Жозеп Боррель
Верховный представитель Европейского Союза по иностранным делам и политике безопасности Жозеп Боррель рассказал о вопросах, обсужденных на встрече с министром иностранных дел Азербайджана Джейхуном Байрамовым. Как сообщает АПА, Боррель отметил, что стороны обменялись мнениями относительно связей ЕС-Азербайджан, а также брюссельской встречи.
''Мы провели хороший обмен мнениями с министром иностранных дел Джейхуном Байрамовым. Я приветствовал продолжение трехсторонних встреч, организованных президентом Совета Европейского союза Шарлем Мишелем. Мы обсудили его итоги и предстоящий путь, поделились своими взглядами на отношения ЕС-Азербайджан. ЕС продолжает свое участие в направлении устойчивого мира и безопасности на Южном Кавказе'', - сказал он.