Արցախի նախագահը շարունակում է քաղաքական խորհրդակցությունները
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը մայիսի 18-ին հանդիպել է Ազգային ժողովի «Ազատ հայրենիք-ՔՄԴ» խմբակցության պատգամավորների հետ։
Քննարկվել են Արցախի առջև ծառացած ներքին և արտաքին մարտահրավերները, շեշտվել է ստեղծված իրավիճակում ներքին կայունության պահպանման անհրաժեշտությունը։
Նախագահ Հարությունյանը հայտարարել է, որ առաջիկայում լսելու է բոլոր շահագրգիռ կողմերի տեսակետները, քննարկելու է առաջարկները։
«Քաղաքական խորհրդակցությունների ավարտին ընդունվելու են որոշումներ, որոնք հնարավորություն կտան խուսափել ներքաղաքական ճգնաժամից և չխարխլել պետականության հիմքերը»,- նշել է ԱՀ նախագահը։

Президент Арцаха продолжает политические консультации
18 мая президент Республики Арцах Араик Арутюнян встретился с депутатами фракции «Свободная Родина - Объединенный гражданский альянс» Национального собрания республики.
Были обсуждены внутренние и внешние вызовы, стоящие перед Арцахом, подчеркнута необходимость сохранения внутренней стабильности в сложившейся ситуации.
Президент Арутюнян сообщил, что в ближайшее время выслушает мнения всех заинтересованных сторон и обсудит их предложения.
"По итогам политических консультаций будут приняты решения, которые позволят избежать внутриполитического кризиса и не подорвать основы государственности", - сказал президент Республики Арцах.