Փաշինյանն ու Կոլոմինան անդրադարձել են Բաքվի և Ստեփանակերտի միջև երկխոսության միջազգային մեխանիզմի ներդրմանը
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Հարավային Կովկասում և Կենտրոնական Ասիայում ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղարի հատուկ ներկայացուցիչ Խավիեր Կոլոմինային:
Զրուցակիցները քննարկել են Հայաստան-ՆԱՏՕ գործընկերությանը և համագործակցությանը վերաբերող հարցեր:
Անդրադարձ է կատարվել նաև հայ-ադրբեջանական սահմանային իրավիճակին, Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև սահմանազատման և սահմանային անվտանգության ու կայունության ապահովմանը, Լեռնային Ղարաբաղի շուրջ իրավիճակին, մասնավորապես, Ադրբեջանի կողմից Լաչինի միջանցքի ապօրինի շրջափակման հետևանքով ԼՂ-ում ստեղծված հումանիտար ճգնաժամին, Բաքվի և Ստեփանակերտի միջև երկխոսության միջազգային մեխանիզմի ներդրմանը և այլ հարցերի:

Никол Пашинян и Хавьер Коломина обсудили вопросы сотрудничества Армения- НАТО
Премьер-министр Республики Армения Никол Пашинян принял специального представителя Генерального секретаря НАТО на Южном Кавказе и в Центральной Азии Хавьера Коломину.
Как передает правительствo РА, собеседники обсудили вопросы, касающиеся партнерства и сотрудничества Армения-НАТО.
Также были обсуждены ситуация на армяно-азербайджанской границе, вопросы демаркации границы между Арменией и Азербайджаном и обеспечения безопасности и стабильности на границе, ситуация вокруг Нагорного Карабаха, в частности, гуманитарный кризис, возникший в Нагорном Карабахе вследствие незаконной блокады Азербайджаном Лачинского коридора, внедрение международного механизма диалога между Баку и Степанакертом и другие вопросы.