ՀՀ ԱԽ քարտուղարն ու ՄԹ Եվրոպայի հարցերով նախարարն անդրադարձել են տարածաշրջանային անվտանգության և կայունության հարցերին
Հայաստանի Հանրապետության անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը մայիսի 23-ին հանդիպել է Միացյալ Թագավորության Եվրոպայի հարցերով նախարար Լեո Դոքերթիի հետ:
Հանդիպման ընթացքում կողմերն անդրադարձ են կատարել տարածաշրջանային անվտանգության և կայունության հարցերին: Այս համատեքստում Արմեն Գրիգորյանը կարևորել է անվտանգության ապահովման գործում Հայաստանի կողմից ժողովրդավարացմանն ուղղված ջանքերը:
Զրուցակիցները կարևորել են Հայաստանի և Միացյալ Թագավորության միջև հարաբերությունների զարգացման դրական դինամիկան և մտքեր են փոխանակել երկկողմ հարաբերությունների օրակարգի հետագա ընդլայնման շուրջ:

Секретарь Совета безопасности РА принял государственного министра по европейским делам Великобритании
23 мая секретарь Совета безопасности РА Армен Григорян принял государственного министра по европейским делам Соединенного Королевства Великобритании и Северной Ирландии Лео Докерти.
Как передает ''Арменпресс'', со ссылкой на сообщение Аппарата Совета безопасности, в ходе встречи стороны обсудили вопросы региональной безопасности и стабильности. В этом контексте Армен Григорян подчеркнул усилия Армении в вопросах обеспечения безопасности.
Собеседники подчеркнули положительную динамику развития отношений между Арменией и Великобританией и обменялись мнениями о дальнейшем расширении повестки двусторонних отношений.