Բանակցությունների վայրը կապ չունի. Պետքարտուղարությունը մեկնաբանել է այսօր Մոսկվայում կայանալիք Պուտին-Փաշինյան-Ալիև հանդիպումը
ԱՄՆ պետքարտուղարության խոսնակ Մեթյու Միլլերը ճեպազրույցում մեկնաբանել է այսօր Մոսկվայում կայանալիք հանդիպումը՝ Ռուսաստանի, Հայաստանի և Ադրբեջանի ղեկավարների մասնակցությամբ, փոխանցում է Tert.am-ը:
«Մենք կողմ ենք երկու կողմերի ուղիղ բանակցություններին։ Մենք կարծում ենք, որ ուղիղ բանակցությունները կարևոր են վերջնական տևական կարգավորման հասնելու համար, որը, մեր կարծիքով, հասանելի է, եթե երկու կողմերը կարողանան համաձայնության գալ՝ կամրջելու իրենց տարաձայնությունները:
Մենք աջակցում ենք, որ բանակցությունները տեղի ունենան՝ լինեն դրանք Վաշինգտոնում, ինչպես անցած ամիս, լինեն Բրյուսելում, ինչպես մի քանի շաբաթ առաջ, թե աշխարհի ցանկացած կետում: Կարևորն այն է, որ այս երկու կողմերը շարունակեն զրուցել միմյանց հետ», -ասել է Միլլերը։

В США верят в достижение прочного мира между Арменией и Азербайджаном
В Вашингтоне верят в достижение прочного мира между Арменией и Азербайджаном, заявил официальный представитель Госдепартамента США Мэттью Миллер на брифинге, передает Новости-Армения.
"Мы поддерживаем прямые переговоры между двумя сторонами. Мы считаем, что прямые переговоры важны для достижения окончательного прочного решения, которое, по нашему мнению, вполне достижимо, если обе стороны смогут прийти к соглашению для преодоления своих разногласий", - сказал он.
Миллер добавил, что американская сторона поддерживает проведение этих переговоров, будь то в Вашингтоне, как это было в прошлом месяце, в Брюсселе, как это было пару недель назад, или где угодно в мире. "Важно то, что эти две стороны продолжают общаться друг с другом", - резюмировал представитель Госдепа.