Ադրբեջանի հետ խաղաղության հաստատման դեպքում Անկարան պատրաստ է Երևանի հետ հարաբերություններում դրական քայլերի. Չավուշօղլու
Թուրքիայի արտգործնախարար Մևլութ Չավուշօղլուն, մեկնաբանելով Հայաստան-Ադրբեջան հարաբերությունները, նշել է, որ եթե երկու կողմերի միջև հաշտություն հաստատվի, Անկարան Հայաստանի հետ հարաբերություններում պատրաստ կլինի դրական քայլերի:
Այս մասին, ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, հայտնում է թուրքական milliyet.com.tr-ն:
«Մենք դրական ենք գնահատում Երևանի վերջին հայտարարությունը: Մենք աջակցում ենք դրան»,- ասել է Չավուշօղլուն։
«Անկարան պատրաստ է դրական քայլերի Երևանի հետ հարաբերություններում, եթե Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հաշտություն հաստատվի»,-հավելել է նա:

Анкара готова к позитивным шагам с Арменией, если будет установлен мир между Ереваном и Баку: Чавушоглу
Министр иностранных дел Турции Мевлют Чавушоглу, комментируя армяно-азербайджанские отношения, отметил, что в случае установления мира между двумя сторонами Анкара будет готова к позитивным шагам в отношениях с Арменией.
“Мы позитивно оцениваем последнее заявление Еревана. Мы поддерживаем это”, - как сообщает Арменпресс со ссылкой турецкое издание millyet.com.tr, сказал Чавушоглу.
''Анкара готова предпринять позитивные шаги в отношениях с Ереваном, если будет установлен мир между Арменией и Азербайджаном”, - добавил он.