Ադրբեջանն Արցախում խախտել է հրադադարը` կիրառելով հրաձգային զենք և ականանետ. Արցախի ՊՆ
Մայիսի 30-ին Ադրբեջանի ԶՈւ-ն շփման գծի հյուսիսային և արևելյան ուղղությամբ խախտել է հրադադարը` կիրառելով հրաձգային զենք և ականանետ։
Արցախի ՊԲ-ից հայտնում են, որ ժամը 11։40- ի սահմաններում ադրբեջանական կողմը նախնական տվյալներով 60 մմ տրամաչափի ականանետից 7 ական է արձակել ՊԲ դիրքերից մեկի ուղղությամբ։ Հայկական կողմը կորուստներ չունի։
Հրադադարի խախտման մասին հաղորդվել է ՌԴ խաղաղապահ զորակազմի հրամանատարությանը։ Մայիսի 30-ի ժամը 13։00-ի դրությամբ իրավիճակը շփման գծում հարաբերականորեն կայուն է։ ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայություն

ВС Азербайджана обстреляли позиции Арцаха из миномета
30 мая ВС Азербайджана нарушили режим прекращения огня на северном и восточном направлениях линии соприкосновения, применив стрелковое оружие и миномет. Об этом сообщает пресс-служба Министерства обороны Арцаха.
По данным ведомства, по предварительным данным, в районе 11:40 ВС АР произвели 7 выстрелов из миномета калибра 60 мм в направлении одной из позиций Армии обороны.
С армянской стороны потерь нет. О нарушении режима прекращения огня было сообщено командованию миротворческого контингента РФ. По состоянию на 13:00 30 мая ситуация на линии соприкосновения относительно стабильная.