Արցախի ՊՆ-ն տեսանյութ է հրապարակել՝ ինչպես են ադրբեջանցիները կրակում ՊԲ դիրքերի ուղղությամբ
Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը հրապարակել է ադրբեջանական բանակի ականանետային կրակի տեսանյութը:
Այսօր ավելի վաղ հաղորդվել էր.
«Մայիսի 30-ին Ադրբեջանի ԶՈւ-ն շփման գծի հյուսիսային և արևելյան ուղղությամբ խախտել է հրադադարը` կիրառելով հրաձգային զենք և ականանետ։ Ժամը 11։40- ի սահմաններում ադրբեջանական կողմը նախնական տվյալներով 60 մմ տրամաչափի ականանետից 7 ական է արձակել ՊԲ դիրքերից մեկի ուղղությամբ։ Հայկական կողմը կորուստներ չունի։ Հրադադարի խախտման մասին հաղորդվել է ՌԴ խաղաղապահ զորակազմի  հրամանատարությանը։ Մայիսի 30-ի ժամը 13։00-ի դրությամբ իրավիճակը շփման գծում հարաբերականորեն կայուն է»։

АО Арцаха опубликовала видео обстрела со стороны Азербайджана
Армия обороны Республики Арцах опубликовала видео, на котором видно, как ВС Азербайджана ведут минометный огонь по позициям АО Арцаха.
Ранее сообщалось, что "30 мая ВС Азербайджана нарушили режим прекращения огня на северном и восточном направлениях линии соприкосновения, применив стрелковое оружие и миномет.
По предварительным данным, в районе 11:40 ВС АР произвели 7 выстрелов из миномета калибра 60 мм в направлении одной из позиций Армии обороны. С армянской стороны потерь нет. О нарушении режима прекращения огня было сообщено командованию миротворческого контингента РФ".