ԱՄՆ Պետդեպի ներկայացուցիչը Բաքվում կքննարկի էներգակիրների համաշխարհային մատակարարումների «կայունացման» հարցը
LIGA.net
ԱՄՆ պետքարտուղարի էներգետիկայի հարցերով օգնական Ջեֆրի Փայաթը մայիսի 30-ից հունիսի 2-ը կայցելի Բաքու, փոխանցում է News.am-ը։
ԱՄՆ Պետդեպարտամենտի ներկայացուցիչն Ադրբեջանում կքննարկի էներգետիկ անվտանգությունը և էներգիայի վերականգնվող աղբյուրների օգտագործման ընդլայնման հնարավորությունը։
Փայաթը կհանդիպի այլ երկրների և կազմակերպությունների էներգետիկ ոլորտի պաշտոնյաների հետ՝ խրախուսելու հետագա միջազգային համագործակցությունը՝ կայունացնելու էներգակիրների գլոբալ մատակարարումները, հայտնում է ԱՄՆ ԱԳՆ-ն:

Представитель Госдепа США обсудит в Баку ''стабилизацию'' глобальных поставок энергоресурсов
Помощник госсекретаря США по вопросам энергетики Джеффри Пайетт с 30 мая по 2 июня будет находиться с визитом в Баку, передает News.am
Представитель Госдепа США обсудит в Азербайджане энергетическую безопасность и возможности расширения использования возобновляемых источников энергии.
Как сообщили в пресс-службе американского внешнеполитического ведомства, Пайетт встретится с чиновниками в сфере энергетики из других стран и организаций, чтобы стимулировать дальнейшее международное сотрудничество для стабилизации глобальных поставок энергоресурсов.