Արցախի նախագահը հանդիպումներ է անցկացնում հասարակության հետ
Մայիսի 31-ին Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանն այցելել է ԱՀ Գերագույն դատարան և հանդիպել դատավորների և դատական համակարգի ծառայողների հետ։
Նախագահը խոսել է ստեղծված ռազմաքաղաքական իրավիճակի, առկա պայմաններում իրավապահներից և դատական համակարգից ունեցած ակնկալիքների մասին։
Դատական համակարգի ներկայացուցիչների հետ հանդիպումը հերթականն էր մայիսի 23-ից մեկնարկած հանդիպումների շարքում, որոնք նպատակ ունեն հանրության տարբեր խմբերի տեղեկացնելու առկա մարտահրավերների մասին և քննարկելու իշխանությունների ու հասարակության անելիքները:
Այս ընթացքում նախագահ Հարությունյանը հանդիպումներ է ունեցել լրագրողական համայնքի, Ստեփանակերտի կրթօջախների տնօրինության, սպորտի ոլորտի ներկայացուցիչների և շրջանների ու համայնքների ղեկավար կազմերի հետ:
Դրանց ընթացքում նախագահ Հարությունյանը մեկնաբանել է մայիսի 23-ի ուղերձի դրույթները և ձևակերպել հիմնական անելիքները տվյալ ոլորտներում։

Президент Республики Арцах посетил Верховный суд
31 мая президент Республики Арцах Араик Арутюнян посетил Верховный суд и встретился с судьями и служащими судебной системы республики.
Президент  рассказал о создавшейся военно-политической ситуации, высказал свои ожидания от правоохранительной и судебной систем в нынешних условиях.
Встреча с представителями судебной системы стала очередной в череде встреч, начавшихся 23 мая. Целью этих встреч является информирование различных групп населения о существующих вызовах и обсуждение дальнейших действий властей и общества.
Президент Арутюнян провел встречи с журналистским сообществом, руководством степанакертских образовательных центров, представителями сферы спорта, руководящим составом районов и общин.
В ходе встреч президент Арутюнян прокомментировал положения своего послания от 23 мая и сформулировал основные задачи, которые необходимо выполнить в данных сферах.