ՀՀ նախագահը շնորհավորել է Իտալիայի նախագահին
ՀՀ նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Իտալիայի Հանրապետության նախագահ Սերջիո Մատարելլային ազգային տոնի՝ Հանրապետության օրվա կապակցությամբ։
Նախագահ Խաչատուրյանի ուղերձում մասնավորապես ասվում է.
«Գոհունակությամբ պետք է նշեմ, որ Հայաստանի և Իտալիայի միջպետական կապերն անցած տարիների ընթացքում բնականոն կերպով զարգացել են՝ առանձնանալով բարձր մակարդակի քաղաքական երկխոսությամբ, տնտեսական, մշակութային ու գիտակրթական արդյունավետ համագործակցությամբ, որում անուրանալի է Ձեր ավանդը։
Վստահ եմ, որ համատեղ ջանքերով կնպաստենք հայ-իտալական ավանդական բարեկամության ամրապնդմանը և նոր լիցք կհաղորդենք երկկողմ հարաբերություններին՝ ի շահ մեր ժողովուրդների»:

Президент Республики Ваагн Хачатурян направил поздравительное послание президенту Итальянской Республики Серджо Маттарелле в связи с национальным праздником – Днем Республики.
''Должен с удовлетворением отметить, что межгосударственные связи Армении и Италии за последние годы развивались закономерным образом, выделяясь высоким уровнем политического диалога, эффективным экономическим, культурным и научно-образовательным сотрудничеством, в чём велик Ваш вклад.
Уверен, что общими усилиями мы будем способствовать укреплению традиционной армяно-итальянской дружбы и придадим новую энергию двусторонним отношениям во благо наших народов''.