Կարմիր խաչն Արցախից 18 բուժառու է տեղափոխել Հայաստան
Արցախի «Հանրապետական բժշկական կենտրոն» ՓԲԸ-ից 18 բուժառու՝ ուղեկցողների հետ միասին, Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի միջնորդությամբ և ուղեկցությամբ տեղափոխվել են ՀՀ մասնագիտացված բժշկական կենտրոններ։ Տեղեկությունը հայտնում է Արցախի առողջապահության նախարարությունը։
11 բուժառուներ, ովքեր պետական պատվերի շրջանակներում ուղեգրվել են ՀՀ բուժում ստանալու համար, ուղեկցողների հետ վերադարձել են Արցախ։
«Արևիկ» բուժմիավորումում 13 երեխա գտնվում է նորածնային և վերակենդանացման բաժանմունքում:
«Հանրապետական բժշկական կենտրոն» ՓԲԸ-ում 10 բուժառու գտնվում է վերակենդանացման բաժանմունքում, որոնցից 7-ը ծայրահեղ ծանր վիճակում։

Еще 18 пациентов в сопровождении МККК из Республики Арцах перевезены в Армению
В связи с продолжающейся незаконной блокадой Азербайджаном Республики Арцах (НКР) сегодня, 2 июня, при посредничестве Международного комитета Красного Креста 18 больных с сопровождающими были перевезены в различные специализированные медицинские центры Республики Армения из ЗАО ''Республиканский медицинский Центр'' министерства здравоохранения Республики Арцах.
Как сообщает пресс-служба Минздрава Арцаха, 11 пациентов, в рамках государственного заказа направленные на лечение в Армению, вместе с сопровождающими вернулись в Арцах.
13 детей находятся в отделении неонатологии и реанимации медобъединения ''Аревик''.
10 пациентов находятся в реанимационном отделении ЗАО ''Республиканский медицинский Центр'', 7 из них – в крайне тяжелом состоянии.